19:56 - 18 Gusht, 2019

Etiketim: Polici

Vrasjet e bujshme/ Ministri Lleshaj thirrje krerëve të policisë: Merrni masa!

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, zhvilloi një takim me drejtuesit kryesorë të Policisë së Shtetit të nivelit qendror dhe vendor, teksa këta të fundit...

Parandalohet vrasja në Tiranë, arrestohet shkodrani i shumëkërkuar

Zëdhënësi i Policisë së Shtetit, Gent Mullaji në një deklaratë për medie ka thënë se, është parandaluar një vrasje në Tiranë edhe është vënë...

Akuza për falsifikim dokumentesh, vetëdorëzohet në polici nëndrejtori i Kadastrës

Disa ditë pasi u shpall në kërkim për falsifikim të dokumenteve të legalizimit është vetëdorëzuar në polici, nëndrejtori i Kadastrës së Durrësit, Arben Isaku....

Zbardhet vrasja e të riut tropojan në Fier, arrestohen dy persona

Policia ka zbardhur vrasjen e 23-vjeçarit në Fier. Mësohet se janë vënë në  pranga dy autorët të cilët vranë Florian Selimin në fshatin Hamil. "Specialistët...

Makina përplas motorin, vdes 65-vjeçari në Fier

Një aksident me pasojë vdekjen e një 65-vjeçari ka ndodhur pasditen e kësaj të hëne në Fier. Një makinë ka përplasur 65-vjeçarin i cili...

Falsifikonin dokumentet e legalizimit, arrestohet zyrtari i Kadastrës, 2 në kërkim

Është vënë në pranga një ekonomist pranë Agjencisë Shtetërore të Kadastrës në Durrës dhe janë shpallur në kërkim zëvendësdrejtori dhe specialisti, pasi jepnin leje...

Vrau dhe i dha ryshfet gjyqtarit për të dalë nga burgu,...

Interpol Tirana në bashkëpunim me atë të Mançesterit kanë bërë të mundur kapjen dhe ekstradimin e shtetasit, Gentian Doda, i akuzuar për vrasje, si...

Lirohen 3600 metra plazhe të zaptuara në Himarë, Durrës dhe Pogradec

Në kuadër të operacionit "Plazhi i lirë", Policia e Shtetit ka liruar 3600 metra katrorë plazhe në Himarë, Pogradec dhe Durrës. Ndërkohë, policia njofton...

Policia ndëshkon 758 shoferë: Mungesa e vëmendjes, vret!

Policia Rrugore ka ndëshkuar 758 shoferë të cilët përdornin telefonin ndërsa drejtojnë mjetin. Policia ka lëshuar një apel të fortë për të gjithë drejtuesit...

Lirohen 1500 m2 plazh i zaptuar në Golem, procedohen 3 zyrtarë...

Në kuadër të operacionit "Plazhi i lirë", policia ka sekuestruar 200 shezlongë dhe 140 çadra plazhi, të vendosura në hapësirat publike në Golem. Gjithashtu janë...

Emri/ Plagoset me armë, vdes 47-vjeçari në Selenicë

47-vjeçari Nikola Ikonomi, i njohur edhe si Laver Tozaj është ekzekutuar me tre plumba në pragun e shtëpisë së tij në Resulaj të Selenicës. 47-vjeçari...

Antiinformaliteti/ Procedohen 66 persona, mes tyre dhe ish-drejtori i ALUIZNI

Policia e Shtetit ka proceduar penalisht 66 persona, për veprën penale të krimit ekonomik e financiar dhe krimeve mjedisore. Policia njofton se, është proceduar...

Mes 22 gangsterëve më të kërkuar në Tiranë, kush është vrasësi...

Sot është ekstraduar nga Greqia 53-vjeçari, Fatos Metushi, i dënuar me 25 vjet burg, për vrasje. 53-vjeçari akuzohet për vrasjen e shtetasit  S. A.,...

Video/ Goditet me tytën e pistoletës, aktori i “Bukë me vete”

Aktori i "Bukë me vete", Enea Arapi është goditur me tytën e pistoletës, në nofull, nga një person i paidentifikuar. Sulmi ndaj aktorit ka ndodhur...

Video/ Vinin gjoba, policia arreston dy persona

Policia ka vënë në pranga dy shtetas, si pjesëtarë të një grupi të strukturuar kriminal, si dhe ka shpallur në kërkim një tjetër për...