07:24 - 22 Janar, 2020

Etiketim: perfitime

Ja çfarë i ndodh trupit, nëse pini uthull molle çdo ditë!

Uthulla e mollës njihet për vetitë e saja të mira për shëndetin. Dritare.net do ju tregojë sesi përfitoni në shëndet, duke pirë çdo ditë...

Hani çdo ditë avokado! Nuk do ta besoni çfarë përfitimesh merrni...

Po, avokadot të shijojnë shumë, por a e dini se çfarë përfitimesh keni në shëndet prej tyre, nëse i konsumoni çdo ditë? Avokadot janë një...

PD: Skandal, militantët socialistë marrin qira të shumëfishta

Me anë të një postimi në facebook, partia demokratike, ka denoncuar se militantë socialistë po përfitojnë qira të shumëfishta, me pretendimin se shtëpitë e...

Nëse stërviteni në mëngjes, do keni këto 5 përfitime!

Të gjithë kemi miq dhe kolegë që stërviten në mëngjes, dhe ne i admirojmë për këtë fakt. Pra, pse duhet shkuar në palestër, kur...

Marrëveshja e “Shengenit Ballkanik”/ Ja përfitimet që sjell për vendet e...

Tre liderët e Ballkanit, kryeministri Edi Rama, homologu i tij Zoran Zaev dhe presidenti Aleksandër Vucic vendosën në Samitin e Ohrit miratimin e një...

Recetë/ Ziejini farat e shalqirit, rezultati do t’ju habisë!

Shalqinjtë janë thjesht të shijshëm dhe ne i duam veçanërisht gjatë verës! Por nga ana tjetër, të gjithë ne i hedhim farat e tyre,...

Hani sa më shumë shalqinj, ja përfitimet që keni!

Tashmë është sezoni i shalqinjve, dhe ju duhet të dini sa ata kanë shumë vlera ushqyese ata kanë. Dritare.net ju ka sjell më poshtë...

Thoni lamtumirë ilaçeve, duke pirë lëng ftoi

Ftoi ka origjinën nga Persia e lashtë dhe shquhet për nga bukuria që ka. Lëngu i ftoit është një mënyrë e shkëlqyer për të ndihmuar...

Ja pse gratë shtatzëna duhet të shkojnë në plazh!

Nëse ju jeni shtatzënë duhet të shkoni sa më shpesh në plazh këtë verë. Valët e detit, dielli i ndritshëm, rëra  e nxehtë e...

Ja pse duhet të hani një vezë, çdo ditë!

Veza është një nga produktet më të mira shtazore dhe më me vlera ushqyese. Të paktën një vezë në ditë duhet ta hani, dhe...

Ja përfitimet shëndetësore që merrni prej notit!

Notimi është një nga stërvitjete më të mira që bën njeriu, përgjatë peridhës së verës, për shendetin e tij fizik dhe mendor. Vënia në...

Ja përfitimet e të pirit një gotë uji esëll!

Uji është shumë i rëndësishëm për organizmin dhe ekspertët rekomandojnë që ta pini ujin sapo të hapni sytë. Sipas tyre, gjatë gjumit, trupi dehidratohet ndaj...

Rama: Çmime të reduktuara në 15 fusha shërbimesh, me Kartën e...

Ka nisur pajisja e studentëve me Kartën e Studentit,  e cila do t’ju shërbejë atyre për të përfituar shumë shërbime me ulje. Kryeministri Rama, mëngjesin...

Ja përfitimet shëndetësore që keni nga ngrënia e qershive!

Tani është sezoni i qershive dhe ne të dritare.net do ju tregojmë disa arsye pre duhet të hani sa më shumë qeshi. Lexoni më...

Muaji i Ramazanit/ Këto janë përfitimet shëndetësore që merrni nga agjërimi!

Muaji i Ramazanit, i cili filloi sot, më 6 maj, është muaji më i shenjtë i kalendarit islamik. Ajo përfshin përmbajtjen nga ngrënia, pirja,...