06:56 - 29 Shkurt, 2020

Etiketim: peme

Regjisori Milkani dhe ambasadori çek i bashkohen nismës për mbjelljen e...

Regjisori Piro Milkani nuk është vetëm një nga regjisorët më të mirë të kinematografisë shqiptare, por edhe një qytetar model, i cili, së bashku...

Më trego çfarë peme të Vitit të Ri ke, të të...

Sipas një studimi, dekorimi i pemës së Krishtlindjes ose Vitit të Ri para kohe, ju bën më të lumtur. Por pyetja kryesore është si...

Këto janë pemët që do ta bëjnë oborrin tuaj një mrekulli!

Ne e dimë që ka shumë njerëz që janë të dashuruar pas kopshteve, bimëve dhe luleve. Njerëzit e fiksuar pas gjelbërimit, gjithmonë janë të...

Ide kreative si të dekoroni hapësirën rreth pemëve!

Ata që adhurojnë kopshtin, e dinë mirë sesa i rëndësishëm është arredimi i tij me lule dhe bimë. Nëse dëshironi që oborri juaj të...

Prekëse/ Ja pse mbretëresha Elizabet e mban pemën e Vitit të...

Mbretëresha Elizabet dhe pjesëtarët e tjerë të familjes mbretërore i kaluan Krishtlindjet, në Sandringham Estate. Rezidenca mbretërore është zbukuruar me stolitë festive, të cilat...

Melania Trump u përgjigjet kritikave, dhe mbron pemët e kuqe të...

Melaina Trump, Zonja e Parë amerikane, u kritikua ashpër nga komentet, kur postoi foto e pemëve të kuqe në Shtëpinë e Bardhë, që kishte...

Uragani Michael, thyen rekord në SHBA

Stuhia më e fuqishme, që ka goditur ndonjëherë Floridën ka përmbytur qytetet bregdetare, duke shkatërruar shtëpitë dhe rrëzuar pemët. Uragani Michael bëri një ulje,...

Shihni dhuratën që Almeda dhe Tolgahan i bëjnë Tiranës!

Almeda Abazi, së bashku me bashkëshortin e saj, aktorin turk Tolgahan Sayisman, prej disa ditësh po qëndrojnë në Tiranë. Prezantuesja e “Dancing with the...

Mbillen 70 pemë te Liqeni Artificial, krijohet Parku i Miqësisë,...

Dita e Pavarësisë së Izraelit në Tiranë u festua me përurimin e kopshtit të miqësisë Shqipëri-Izrael, ku Bashkia e Tiranës dhe Ambasada e Izraelit...