10:59 - 29 Janar, 2020

Etiketim: pd

Kryebashkiaku i Bulqizës reagon pas videos: Montazh si i Babales, do...

Kryebashkiaku i Bulqizës, Lefter Alla ka reaguar pas videos që publikoi Artan Hoxha ku shfaqej duke konsumuar kokainë në një lokal. Ai shprehet se,...

U shfaq në video duke thithur kokainë, PD: Të shkarkohet menjëherë...

Partia Demokratike ka reaguar sot për videon që publikoi gazetari, Artan Hoxha ku shihet kryebashkiaku i  Bulqizës, Lefter Alla duke konsumuar kokainë në një...

Vëllai i ish-ministres në krye të ILD, reagon PD: Shërbëtor i...

Sot u emërua si Inspektor i Lartë i Drejtësisë, Artur Metani. Për këtë ka reaguar edhe Partia Demokratike.  Sipas PD-së,  Artur Metani është militant...

PD i kërkon informacion zyrtar Prokurorisë së Dibrës, për dosjen 184

Partia Demkratike nëpërmejt një letre i ka kërkuar informacion zyrtar Prokurorisë së Dibrës në lidhje me dosjen 184, të vjedhjes së votave në Dibër. PD...

Bardhi thirrje SPAK nga Durrësi: Hetoni dosjet e blerjes së votave,...

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi zhvilloi sot takim me strukturat në qarkun e Durrësit. Gjatë takimit, Bardhi i bëri thirrje SPAK-ut, që...

E vetmja humbje për PD, është përpjekja për të shpallur fitoren

Mero Baze Pas valës së parë të mbështetësve të angazhuar për të shpallur fitore të madhe tryezën PD PS për reformën zgjedhore, duke e lidhur...

Andi Bushati-Gjatës: Lëpitë atë që nuk thuhet

Analisti Andi Bushati dhe Sekretari për Çështjet Ligjore në Partinë Demokratike Çlirim Gjata, janë përplasur me njëri-tjetrin në emisionin “Open” në lidhje me marrëveshjen...

Këshilli politik/ Basha: Nuk ka amnisti për Damian Gjiknurin

  Në nëj dalje për mediat, Kreu i PD, Lulzim Basha ka thënë se këshilli politik, dhe marrëveshja mes PS-PD-LSI, për reformën zgjedhore, nuk do...

Gazetarja e Fevziut, imazhi i ri i Bashës

Lulzim Basha duket se po mendon seriozisht për PR e tij pas rikthimit në kursin paqësor. Mësohet se ai ka kërkuar që një nga gazetaret...

Basha u drejtohet demokratëve dhe socialistëve: Nuk po luftojmë për karrige!

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Bashan ë një dalje publike nga selia e partisë, ka folur për marrëveshjen me PS në lidhje me reformën...

Këshilli politik/ Topalli: U kthyen në krahët e njëri-tjetrit

Ish-deputetja e PD, Jozefina Topalli tanimë nuk është më aktive në jetën politike, por e ndjek atë me vëmendje. Së fundmi, Topalli ka komentuar edhe...

Marrëveshja politike për Reformën Zgjedhore/ Ambasadori Soreca: E rëndësishme për integrimin...

Pas përfundimit të tryezës së parë politike për Reformën  Zgjedhore ka reaguar edhe ambasadori i BE-së në Shqipëri, Luigi Soreca. Përmes një postimi në...

Përfundon tryeza mes palëve për Reformën Zgjedhore, ja konkluzionet!

Ka përfunduar tryeza mes palëve politike për Reformën Zgjedhore. Përmes një deklarate për medie, përfaqësuesi i PD-së, Oerd Bylykbashi u shpreh se, do të...

Kryetari i Mallakastrës mohoi akuzën/Bardhi: Shumë shpejt ju sjellim provat se...

Pasi kryetari i Bashksië së Mallakastërës ka mohuar akuzën e Partisë Demokratike se është dënuar në Greqi, ka reaguar Sekretari i Përgjithshëm i PD-së,...

PD e akuzoi se ka qenë dënuar në Greqi, reagon kryetari...

Partia Demokratike me anë të një shkrese i ka kërkuar Prokurorisë të hetoje kryetarin e Bashkisë së Mallakastrës, Qerim Ismailajn. Sipas PD-së, Ismailaj ka...