14:14 - 22 Nentor, 2019

Etiketim: pasuria

Aty ku suksesi dhe pasuria është më shumë tabu se seksi!

Sa e ke rrogën? A është kjo një ndër pyetjet më të shpeshta në Shqipëri? Epo në Suedi, kjo pyetje as që mendohet e...

Krimet e Rënda i kërkojnë Gjykatës konfiskimin e pasurisë së Klement...

Prokuroria e Krimeve të Rënda i ka kërkuar Gjykatës së Shkallës së Parë për Krimet e Rënda, t’i konfiskojë pasurinë Klemet Balilit, i cili...

Zbulohet pasuria e gjyqtarëve që liruan të dënuarin me vrasje

Gjyqtarët e Gjykatës së Apelit, Shkëlqim Miri dhe Agim Bendo, të cilët liruan nga burgu Gentian Dodën, i akuzuar për dy vrasje, nuk janë emra të panjohur...

Apartamente dhe llogari bankare, zbardhet pasuria e ministreve dhe deputeteve

“Gazeta Shqiptare” zbardh sot, pasurinë e një pjese të deputeteve që janë rimandatuar nga zgjedhësit dhe partitë e tyre, në legjislaturën e re të...

Pasuria marramendëse e Zogut: Dollarë, florinj dhe xhevahire. Si negocioi me...

Ish-mbreti i Shqipërisë, Ahmet Zogu tentoi të merrte mbështetje nga jugosllavët për të rrëzuar regjimin komunist. CIA ka zbardhur një dokument të vitit 1952,...

Gjermania: Erdoganit t’i bllokohet pasuria jashtë vendit

Ngrirja e pasurisë, e cila i takon presidentit turk Recep Tayyip Erdogan, mund të jetë opsion për Berlinin, si pasojë e ngritjes së tensioneve...

Zbulohen vilat dhe bizneset e ministrave dhe zv.kryeministres teknike, milionat s’kanë...

Ministrat teknikë të Partisë Demokratike, të cilët vijojnë rezistencën duke mos dhënë dorëheqjen, ndonëse misioni i tyre konsiderohet i përfunduar, befasojnë me pasurisë që...

Deklaratat e pasurisë/ Të varfërit e Parlamentit dhe deputetët borxhlinj

Burimi kryesor i të ardhurave të disa ligjvënësve shqiptarë janë paga, dietat, pagesat për telefonin dhe udhëtimet, që burojnë nga statusi i deputetit. Nëse për...

Ia dhuroi ish-gruas, Prokuroria konfiskon super pasurinë e Fatmir Kajollit

Super pasuria e Fatmir Kajollit, 2 herë i dënuar për “Shoqatë kriminale, trafikim, prodhim dhe posedim të lëndëve narkotike dhe substancave psikotrope” dhe “Pjesëmarrje...

Pasuria, që nuk po përdoret!

Kriza politike, që ka mbërthyer vendin muajt e fundit, po eklipson një nga problemet më të mëdha, atë të ringjalljes së burimeve të financimit...

Zbulohen pasuritë, ja si i sigurojnë milionat kupola e Drejtësisë dhe...

Shitje dhe blerje trojesh, shitje makinash dhe të ardhura nga mësimdhënia, janë disa nga lëvizjet që kanë pasur njerëzit më të rëndësishëm të drejtësisë...

Meta dhe Kryemadhi shitën 4 apartamente, ja shuma që përfituan!

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta dhe bashkëshortja e tij, Monika Kryemadhi kanë shitur katër apartamente vitin e kaluar. Sipas deklarimit të pasurisë, të cilin...

Zbardhet pasuria e Ramës, ja sa fiton me të birin nga...

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar 1.2 milionë lekë të ardhura për vitin 2016 nga shitja e pikturave. Në formularin e deklarimit të pasurive, thuhet...

I biri u dënua për trafik kokaine në Angli, nis verifikimi...

Pas dënimit të Amarildo Fufit për akuzën e trafikut dhe tregtisë së kokainës në Angli, drejtësia londineze nuk është ndalur, por kërkon nga Shqipëria...

Ligji i ri/ Çfarë do të ndodhë me pasuritë e Nishanit,...

Parlamenti Shqiptar, në seancën e sotme, pritet të miratojë disa projektligje të rëndësishme, në kuadër të zbatimit të reformës në drejtësi, transparencës dhe luftës...