19:20 - 23 Janar, 2020

Etiketim: parti

Partitë e rreme, si vrasëse me pagesë

Nga Mero Baze Fatmir Mediu është bërë deputet për herë të parë në vitin 2001, si kryetar i Partisë Republikane, por si deputet i listës...

Basha: Mirëpresim në PD këdo që kundërshton regjimin e Ramës, ja...

Gjatë mbledhjes me kryesinë e PD-së dhe ish-grupin parlamentar, lideri i opozitës, Lulzim Basha është shprehur se është i hapur të pranojë në parti ...

Pas dorëheqjes së Shpend Ahmetit, bashkëshorti i Besa Shahinit zgjidhet kryetar...

Kryetari i komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka dhënë dorëheqje ditën e sotme nga kreu i Partisë Social Demokrate, pas rezultatit katastrofik që mori...

Zgjedhjet në Britani të Madhe/ Exit poll-et nxjerrin fituese partinë e...

Konservatorët janë vendosur të fitojnë një shumicë të përgjithshme në zgjedhje, sipas exit poll-eve. Sipas sondazheve të fundit të realizuara nga qendrat e votimit në...

Përfundojnë votimet në Austri, kryeson partia e Sebastian Kurz

Sebastian Kurz ka fituar zgjedhjet e parakohshme parlamentare të së dielës dhe ekziston një mundësi për një koalicion që do t'i japë Partisë Popullore...

Basha thirrje socialistëve të ndershëm: Mos e lini PS në duart...

Para protestuesve të opozitës, kreu i PD-së, Lulzim Basha u ka drejtuar një mesazh socialistëve të ndershëm. Basha u bën thirrje që mos ta...

Mbyllen votimet në Greqi, “Demokracia e Re” mposht Ciprasin

Partia opozitare e Greqisë "Demokracia e Re" do të fitojë zgjedhjet e përgjithshme të parakohshme të vendit, thonë exit poll. E udhëhequr nga Kyriakos...

Foto/ Bes Kallaku i futet politikës: Stop vjedhjeve, voto PPA

Aktori i humorit Bes Kallaku ka më shumë se dy vite që punon për këtë projekt dhe në këtë periudhë të krizës politike gjen...

Kryetar i ASH dhe PSD, Skënder Gjinushi: Ja kur kam dhënë...

Pas deklaratave se ka shkelur ligjin duke mbajtur dy poste njëherazi, atë të kryetarit të Partisë Socialdemokrate dhe të Akademisë së Shkencave, ka reaguar...

Tronditet koalicioni qeverisës në Gjermani/ Dorëhiqet kreu i SPD

Ka dhënë dorëheqjen kryetarja e SPD-së në Gjermani, Andrea Nahles. Nahles ka vendosur që të hënën (3.06.2019) t'ia paraqesë krerëve të partisë SPD dorëheqjen...

Po, e kam dashur partinë e punës

Nga Zylyftar Hoxha Mbi librin më të ri të Ylli Polovinës, “Komunizmi, siç e pashë”  I porsadalë nga shtypshkronja ky publikim në 240 faqe i “Botart”...

Orët e fundit të partiçkave të vogla në politikë

Nga Mero Baze Askush nuk vë dot bast, nëse PD do të mbijetojë apo jo pas dy vitesh, nga ky cikël i egër i bojkoti...

Zgjedhjet lokale/ 7 parti të tjera regjistrohen në KQZ

Janë regjistruar edhe 7 parti të tjera për zgjedhjet e 30 qershorit. Mësohet se në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve janë regjistruar:  “Partia Aleanca e...

Meta i përgjigjet thirrjes së partive të vogla, ja kur do...

Pas thirrjes së partive të vogla, ndaj Ilir Metës për tryezë dialogu, presidenti është përgjigjur. Nga Top Channel mësohet se, Meta do të zhvillojë...

U regjistrua për zgjedhje, tërhiqet një parti

Partia Bashkimi Demokrat i ka dërguar kërkesë Komisionit Qendror të Zgjedhjeve për tërheqje nga zgjedhjet. Bashkimi Demokrat u regjistrua pak ditë më parë për...