04:24 - 24 Tetor, 2019

Etiketim: Parlament

Deklarata e fortë e drejtorit të burgjeve: Janë porositur vrasje nga...

Dejtori i Përgjithshëm i Burgjeve, Agim Ismaili po raporton në Komisionin e Sigurisë mesditën e kësaj të  marte mbi situatën në burgje. Ismaili ka lëshuar...

Video/ Parlamenti danez shpërthen në të qeshura, gjatë deklaratës së kryeministres...

Gjatë fjalimi në sesionin parlamentar të 3 tetorit, kryeministrja daneze, Mette Frederiksen, ka shpëthyer në të qeshura, ndërsa po tregonte një histori me elefantë. Historia...

8 ministret shqiptare, letër deputetëve holandezë: Na ndihmoni në negociatat, forca...

Anëtaret e Këshillit të Ministrave i kanë dërguar një letër deputetëve të Holandës, ku kërkojnë nga ta që të vendosin pro hapjes së negociatave...

Foto/ Po këto syze në vendin e Ramës, ç’janë?

Ditën e sotme është mbajtur seanca parlamentare, në kuadër të rezolutës së PS për hapjen e negociatave. Gjatë seancës kryeministri Rama është ulur në vendin...

Hajdari: Ja kush janë socialistët që do të merrnin më shumë...

Kryetarja  e Grupit Parlamentar të Demokratëve në parlament, ka replikuar ditën e sotme me kryeministrin Rama, duke përdorur shprehjen e djeshme të Bashës, 'nëse...

Deputetët britanikë kthehen në Parlament, pas vendimit të gjykatës!

Ditën e djeshme, Gjykata Supreme në Britaninë e Madhe, shpalli të paligjshëm vendimin e Boris Johnson, për pezullimin e Parlamentint, 5 javë. Pas këtij vendimi,...

Do të përçajmë Shqipërinë/Rudina Hajdari: Mediet më sulmuan për qëllimet e...

Gjatë fjalës së saj në parlament ditën e sotme, deputetja Rudina Hajdari, fillimisht vëmendjen e kaloi te seanca e kaluar, për të sqaruar se...

Murrizi-Ballës: Lëri buzëkuqet e botokset, këtu është përhapur kanceri

Gjatë seancës së sotme parlamentare, deputeti Myslim Murrizi gjatë fjalës së tij replikoi me kreun e grupit parlamentar të PS, Taulant Ballën. Ata kanë...

Brexit/ Jep dorëheqje kreu i parlamentit në Britaninë e Madhe

Kryetari i parlamentit të Britanisë John Bercow, ka dhënë dorëheqje me një fjalim emocionues para deputetëve. Bercow ka thënë se do të japë dorëheqje nga...

Balla: Do të kemi Kodin e ri Zgjedhor, 13 tetori nuk...

Ditën e sotme nis sesioni i ri parlamentar. Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka deklaruar në “News 24” se gjatë këtij...

Kujtim Gjuzi: Ja arsyet pse duhet shkarkuar presidenti Meta!

Gjatë fjalës së tij, në foltoren e Kuvendit, deputeti konservator, Kujtim Gjuzi ka listuar arsyet se përse duhet të shkarkohet kreu i shtetit, Ilir...

Shkarkimi i Metës, Kuvendi thërret seancë të posaçme të hënën në...

Kuvendi i Shqipërisë ka thirrur seancë të posaçme ditën e hënë në datë korrik në orën 18:00. Në rendi dite në këtë seance të posaçme...

Video/ Hong Kong, policia nuk i mban dot, protestuesit mësyjnë brenda...

Asgjë nuk ka mundur ti ndalë protestuesit në Hong Kong të cilët kanë arritur të hyjnë në godinën e Parlamentit. Policia përdori shkopinjtë dhe gazin...

Rama: Parlamenti ka të drejtë të reagojë, nëse presidenti çmendet

Nga Divjaka, kryeministri i vendit, Edi Rama ka komentuar vendimin e presidentit, Ilir Meta për anulimin e zgjedhjeve të 30 qershorit. Rama tha se,...

Tym e flakë tek parlamenti, 11 të plagosur, policia e protestuesit...

Për gati dy orë protesta e opozitës është tensionuar sapo mbështetësit e PD dhe LSI kanë mbërritur para Parlamentit ku kanë filluar të hedhin...