17:15 - 23 Shkurt, 2020

Etiketim: Paris

Lajm i mirë/ Franca ndyshon qëndrim për negociatat!

Duket sikur Franca ka ndryshuar tanimë qëndrim përsa i përket hapjes së negociatave mes Shqipërisë e Maqedonisë së Veriut, dhe Bashkimit Europian. Ka qenë Ambasadori...

 Alketa Vejsiu merr rrugën për në Paris, vetëm për të takuar...

Me 28 tetor të këtij muaji, vajza e regjisores së njohur Vera Grabockës, festoi ditëlindjen. Ajo nuk mund të ishte pranë së bijës e...

Një takim në Paris/ Xhensila Myrtezaj publikon videoklipin fantastik

Këngëtarja, Xhensila Myrtezaj së fundmi ka publikuar këngën ritmike, "Paris". Xhirimet dhe videoklipi  janë realizuar në Paris, nga regjisori i njohur Eduart Grishaj. Ndërsa...

Këshilla nga një mekanik për Besin

Një ditë më parë Bes Kallaku ka hedhur disa foto në instastory, nga Parisi, ku shihet duke i dhënë një makine tip Ferrari. "Katunari, katunari,...

Bes Kallaku poston foto në Paris: Nga gomari te Ferrari!

Aktori i humorit Bes Kallaku sëbashku me këgëtaren Xhensila Myrtezaj ndodhen në Paris, qytetin e dashurisë. Sot ai ka bërë një xhiro me Ferrari në...

Cardi B surprizon Parisin, me veshjen e saj të guximshme!

Cardi B nuk ka frikë të veshë dizajnet më të çuditshme që projektuesit e modës ofrojnë. Për të, asgjë nuk ka limite, dhe në Javën...

Foto/ Momentet më të paharrueshme nga javët e modës në Nju...

Nga Ju Jorku, Londër e Milano, pasarelat e modës kanë sjellë momente të paharrueshme. Vështirë të harrosh Gigi Hadid, duke ecur këmbë zbathur në...

Stili i rrugës, ja disa nga veshjet më të bukura!

Java e Modës Haute Couture ën Prasi, na ka sjellë veshjet më të bukura të stilit të rrugës, këtë korrik. Nëse deri tani nuk keni...

Foto/ Dy muaj pas zjarrit mbahet mesha e parë në katedralen...

Dy muaj pas zjarrit, që më 15 prill shkatërroi katedralen e famshme ‘Notre Dame’, sot për herë atje është mbajtur nj meshë. Mesha është e...

Monika Bellucci e Ornela Vorpsi, bashkë në festë

Festa e Italisë e festuar në Paris, ka bërë bashkë zonja artiste e ambasadore të jashtëzakonshme të vendeve të tyre në Francë. Në festë ka...

Djegia e Notre Dame/ Senati francez vendos përfundimisht: Do rindërtohet origjinal...

Senati francez ka votuar dhe miratuar rindërtimin origjinal siç ishte të Katedrales Notre Dame De Paris, e cila u dogj disa kohë më parë. Katedralja...

Funksionari i lartë i qeverisë italiane gjendet i vdekur në Paris

Një funksionar i lartë i Palazzo Chigi, kryeministrisë italiane, është gjetur i vdekur, në Paris, afër hotelit në të cilin po qëndronte. Lajmi është raportuar...

Opozita i quajti arrogantë, Rama: Pa kokëfortësi, nuk do të ekzistonte...

Ndërsa shtoi se, kërcënimet nuk do t'i ndalin në vijimësinë e zgjedhjeve, kryeministri Rama i është përgjigjur opozitës, që e akuzoi për sjellje arrogante....

Parisi fik dritat e Kullës Eiffel, në nderim të viktimave të...

Në mesnatë, Parisi fiku dritat e Kullës Eiffel, për të nderuar 290 viktimat të cilët u vranë të dielën e Pashkëve, pas disa shpërthimeve...

Foto/ Kim Kardashian rrëmben vëmendjen me leopardin, në Paris

Kim Kardashian u sigurua që gjithë sytë të ishin për të, gjatë daljes së fundit në publik. Kim aktualisht ndodhet në Paris, dhe është fotografuar...