11:55 - 15 Shtator, 2019

Etiketim: Pandeli Majko

Pandeli Majko: S’mund të bëjmë marrëveshje me mollë, pjeshkë e ngjala

Gjatë fjalës së tij në seancën e sotme plenare, ministri për Diasporën, Pandeli Majko është shprehur se: "Me mollë, pjeshkë, ngjala, hamburger nuk mund...

Majko: Vjedhja e votave nuk nisi sot, PD të kthejë kokën...

Ministri i Diasporës, Pandeli Majko, i pranishëm në fushatën elektorale për Bashkinë e Tiranës në mbështetje të Erion Veliaj ka komentuar fenomenin e vjedhjes...

Majko: Ta gëzosh lirinë Kosova ime!

Kanë nisur festimet e 20-vjetorit të Çlirimit të Kosovës, si dhe ka mbërritur në Prishtinë ish-presidenti amerikan Bill Clinton, për të marrë pjesë në...

Kryeministër i qeverisë tranzitore? Përgjigjet Majko

Pas editorialit të gazetarit, Mero Baze, që thotë se, opozita ka përzgjedhur Pandeli Majkon si drejtues për mazhorancën, ka reaguar edhe ky i fundit. "Luzlim Basha...

Protesta e studentëve/ Majko: Për herë të parë u ndjeva i...

Ministri i Diasporës Pandeli Majko në një intervistë për “Zëri i Amerikës” në SHBA, ka folur ndër të tjera për lëvizjen studentore të fundit...

Rama: Majko nuk më donte në PS, më tha të hiqja...

Kryeministri Edi Rama ka vazhduar me shpërndarjen e kartave të anëtarësimeve të reja në PS, në njësinë nr.5 në Tiranë. Rama është shoqëruar sot edhe...

Super fjalim i Majkos për drogën në Shqipëri

Ministri i Qeverisë Rama, Pandeli Majko në një fjalim të mbajtur në Akademinë Politike të PS-së, ka thënë se shoqëria po humbet domethënien dhe...

Reagon Majko: Lëvizja e lirë nuk ndryshon kufijtë

Ministri i Shtetit për Diasporën Pandeli Majko ka reaguar për debatin e ditëve të fundit në lidhje me ndryshimi ne kufijve mes Kosovës dhe...

SHBA paralajmëron Majkon: Kujdes, je i rrezikuar nga shërbimet iraniane!

Televizioni prestigjioz “Fox News” i ka kushtuar një kronikë lajmesh shtrirjes së influencës iraniane në kontinentin Evropian. Artikulli nis me sanksionet e vendosura nga Trump...

Pandeli Majko e Marko Gjuriç replikojnë ashpër për kufijtë e Kosovës

  Ministri për Diasporën, Pandeli Majko ka zhvilluar disa replika në distancë ne Drejtorin e të ashtuquajturës Zyrë për Kosovën, Marko Gjuriq në lidhje me...

Majko: Nuk po qeveris Rama, po na qeveris biznesi

I ftuar në emision “Përballë” në RTSH, Ministri i Shtetit për Diasporën, Pandeli Majko bëri një deklaratë të fortë për arsyen që e pengon...

Majko rrëfen momentet e ankthit: Isha në parlament, familjen e kisha...

I ftuar në emisionin “Studio e Hapur” Ministri i Shtetit për Diasporën Pandeli Majko ka rrëfyer ankthin e një nate më parë të përmbytjeve,...

Provokacija/ Serbia alarmohet pas deklaratës së Majkos për Kosovën dhe Shqipërinë

Mediat serbe kane reaguar pas deklaratës së ministrit të Shtetit për Diasporën, Pandeli Majko. Me titullin “Provokacija”, “Provokimi i Shqipërisë, ministri i bëri thirrje...

Majko: Krimi na zgjedh neve, çfarë më ndodhi mua sepse nuk...

Në debatin për krimin në Shqipëri është përfshirë edhe Ministri për Diasporën, Pandeli Majko. Ai ka thënë se krimi nuk është as me PD-në...

Majko tregon se si do të funksionojë ministria e tij: Politika...

Pandeli në Majko ka mbajtur fjalën e parë në Kuvend si ministri i Shtetit dhe Diasporës. Ai ka treguar detyrën e tij dhe të...