03:52 - 13 Nentor, 2019

Etiketim: opozite

Sot protestë para Parlamentit, ja ç’pritet të ndodhë!

Opozita pritet të mbajë protestë në orën 09:30 të paradites së sotme para Parlamentit. Opozita ka lajmëruar se, do të mblidhen në protestë para...

Foto/ “O Edi droga po vjen cunami. Jam Sali Berisha unë!”,...

Opozita zhvillon protestë para Kryeministrisë. Ndërkohë, vendimet e politikës shqiptare, protesta e opozitës, dhe politikanët në përgjithësi janë vendosur në shënjestër të memve. Në fotogalerinë...

Opozita protestë para Kryeministrisë, ja ku do të jetë Rama!

Ndërsa në orën 11:00 pritet të nisë protesta e opozitës para Kryeministrisë, mësohet se, kryeministri i vendit, Edi Rama nuk do të jetë në...

Zbulohet plani, opozita 48 orë protestë para Kryeministrisë

Opozita do të zhvillojë protestë para Kryeministrisë këtë të shtunë. Ndërkohë mësohet se, sipas PD-së kjo protestë do të zgjasë për 48 orë. Policia...

Kryeministër i qeverisë tranzitore? Përgjigjet Majko

Pas editorialit të gazetarit, Mero Baze, që thotë se, opozita ka përzgjedhur Pandeli Majkon si drejtues për mazhorancën, ka reaguar edhe ky i fundit. "Luzlim Basha...

Balla thirrje opozitarëve: Mos bllokoni rrugën evropiane të Shqipërisë!

Kreu i Grupit Parlamentar Socialist, Taulant Balla bashkë me ministrin e Mjedisit, Blendi Klosi dhe deputetin Niko Peleshi ka zhvilluar takime me asambletë e...

5 mitet e opozitës që rrëzoi sot Brukseli!

Nga Endri Kajsiu Mjaftuan pak minuta, që tërësia e miteve të opozitës, si një kështjellë prej rëre të rrëzohej sot në Tiranë. E goditja, si...

Nis takimi i Bashës dhe Kryemadhit me eurodeputetët, në Tiranë

Delegacioni i Parlamentit Europian i përbërë nga 7 eurodeputetë ka mbërritur në Tiranë, dhe sapo ka nisur takimin me kreun e PD-së Lulzim Basha...

Balla: Basha të organizojë partinë, do të humbasë edhe në Kamëz

I ftuar në "Dritare me Rudinën", Taulant Balla ka bërë thirrje kryeopozitarit, Lulzim Basha që të mos merret me protesta dhe të organizojë partinë...

Opozita ka goditur sistemin, jo Edi Ramën

Nga Skënder Minxhozi Retorika dhe ndarja në kampe e debatit politik në Shqipëri, ka bërë që me kalimin e ditëve të fillojë të krijohet një...

OSBE: Dhuna shkel parimet e demokracisë

Pas tensioneve nga protesta para Kryeministrisë ka reaguar edhe OSBE. OSBE-ja bën thirrje që të ndalohet dhuna, dhe autorët të mbajnë përgjegjësi për aktet...

PD i përgjigjet thirrjes së ministrit Lleshaj: Ndalo së provokuari protestuesit!

Pas thirrjes së ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshaj që të distancohen nga dhuna, ka reaguar edhe Partia Demokratike. Përmes një postimi në Facebook, sekretari...

Ministria e Shëndetësisë: Lëndohen dy policë dhe 4 protestues

Pas tensioneve të shkaktuara para Kryeministrisë, Ministria e Shëndetësisë, njofton se janë plagosur 2 policë dhe 4 protestues. Sipas Ministrisë së Shëndetësisë, dy policë,...

Protesta/ Ambasada Amerikane thirrje: Refuzoni dhunën!

Për protestën e së shtunës ka reaguar edhe Ambasada Amerikane. Përmes një postimi në Facebook, Ambasada bën thirrje që të refuzohet dhuna, të shtunën...

Katër skenarët e 16 shkurtit, nga rrethimi i Kyeministrisë te djegia...

Nga Ardit Rada Orët po ikin shpejt drejt një fundjave të nxehtë për Tiranën dhe shumëkush vështrimin e ka ngulur tek e shtuna e ardhshme....