17:54 - 14 Tetor, 2019

Etiketim: opozite

PD: Ja sa protestues janë nisur nga rrethet!

Partia Demokratike ka nxjerrë shifrat e qytetarëve që janë nisur nga rrethet për t'iu bashkuar protestës së opozitës, para Kryeministrisë. Sipas PD-së, janë 62450 protestues...

Basha fton shqiptarët në protestë: Të tregojmë vendosmërinë për liri

Të shtunën në orën 19:00 do të nisë protesta e opozitës. Ndërkohë, lideri i opozitës, Lulzim Basha përmes një videoje në Facebook ka ftuar...

Robert Bosch: Protestat e opozitës, po dëmtojnë imazhin e Shqipërisë

Ish-ambasadori holandez i OSBE-së, Robert Bosch ka folur së fundmi për krizën politike në Shqipëri. Bosch u shpreh se, protestat e opozitës po krijojnë...

Ish-ambasadori i OSBE thirrje politikanëve: Punoni për shqiptarët, jo për partitë...

Ish-ambasadori holandez i OSBE-së Robert Bosch ka folur për krizën politikë në vend, pas takimit me kreun e Kuvendit Gramoz Ruçin dhe Taulant Ballën. Bosch...

Ngjela: Opozita ka dështuar, shpresoj të ndërhyjnë ndërkombëtarët

Avokati i njohur, Spartak Ngjela tha në "Dritare me Rudinën" se, Partia Demokratike ka dështuar në aksionin e vet. Ngjela thekson se, shpreson që...

Gazmend Kapllani: Opozita në Shqipëri, si i mbyturi që të mbyt!

Shkrimtari i njohur shqiptar që jeton në SHBA, Gazmend Kapllani së fundmi ka folur për protestat e opozitës në Shqipëri. Përmes një postimi në...

Protesta e opozitës, 1700 forca policie në terren

Sot në orën 18:30, opozita do të mblidhet para Kryeministrisë, në protestën e pestë kombëtare. Duke marrë shkas nga protesta e së shtunës, më...

OSBE: Organizatorët e protestës të mbajnë përgjegjësi, për dhunën kriminale

Për protestën e dhunshme para Kryeministrisë, Parlamenti dhe Drejtorisë së Policisë së Tiranës ka reaguar edhe OSBE. "Organizatorët e protestës së mbrëmjes të sotme duhet...

Reagon sërish Meta: Protestues, distancohuni nga dhuna! Policia të ruajë qetësinë

Presidenti i shtetit, Ilir Meta ka bërë sërish thirrje për protestuesit, që të distancohen nga dhuna.  “U bëj thirrje sërish të gjithë individëve që...

Protestuesit e opozitës marshojnë drejt Parlamentit

Pas 2 orësh qëndresë para Kryeministrisë, protestuesit e opozitës kanë marshuar drejt Parlamentit. Protesta para Kryeministrisë ka vijuar me tensione, ku protestuesit hodhën bomba molotov...

Foto/ Ja situata te Kryeministria, para se të nisë protesta e...

Opozita e bashkuar do të protestojë këtë të shtunë, para Kryeministrisë. Protestuesit nga qytete të ndryshme të vendit janë nisur drejt Tiranës. Ndërkohë, pak minuta...

Venezuelë, arrestohet lideri numër 2 i opozitës

Nënkryetari i Asamblesë Kombëtare venezueliane, Edgar Zambrano, është arrestuar nga shërbimi sekret i vendit. Zambrano nuk ka pranuar të dalë nga makina e tij,...

Live/ Opozita bllokon rrugët kryesore në vend

Ka nisur protesta e opozitës, në disa zona të vendit. Mësohet se, protestuesit kanë  bllokuar rrethrrotullimin e Bradasheshit në Elbasan, aty ku ndodhet lideri...

Aleatët e Bashës: Meta të thërrasë tryezë diskutimi me opozitën dhe...

Ka përfunduar takimi i koalicionit opozitar, me ambasadorin e BE-së, Luigi Sorecën. Në këtë takim morën pjesë krerët e LZHK, PAA, PBDNJ, PDK, PR....

Ndoka: Basha dhe opozita pastruan politikën shqiptare nga krimi

I ftuar në "Dritare me Rudinën", në News 24, kreu i PDK-së, Nard Ndoka tha se, Basha dhe opozita janë bërë bashkë për një...