01:45 - 14 Dhjetor, 2019

Etiketim: opozite

Basha zbulon planin 3 pikësh për situatën pas tërmetit, i përgjigjet...

Kryedemokrati, Lulzim Basha ka takuar sot banorët e lagjes numër 7 në Durrës. Ndërkohë ai ka zbuluar edhe planin e opozitës me 3 pika,...

Që sot PD është ushtare e Metës

Nga Frrok Çupi Në momentin kur përfaqësuesi i PD, vetë kryetari, vuri këmbën në zyrën e presidencës, Ilir Meta bëri një rrëqethje fitoreje: ‘Ah, po,...

Dash Shehi zbardh takimin 90-minutësh në Presidencë: Ja çfarë i kërkoi...

Sot u zhvillua një takim 90-minutësh në Presidencë, ku kreu i shtetit, Ilir Meta takoi krerët e partive të vogla, liderin e opozitës, Lulzim...

Meta: Opozita e la Presidentin të ekspozuar ndaj një bande

I ftuar në emisionin “Opinion”, kreu i shtetit, Ilir Meta ka hedhur akuza ndaj opozitës, duke thënë se, me braktisjen e Parlamentit, ajo e...

Basha: Qeveria ka detyruar të rinjtë të ikin. Ta largojmë kalçeton...

Lideri i opozitës, Lulzim Basha ka zhvilluar takim me të rinjtë në Krujë. Gjatë fjalës së tij, lideri i opozitës tha se, Kruja është...

Matthew Palmer: Opozita shqiptare të pranojë Reformën Zgjedhore!

Gjatë një takimi me studentë dhe përfaqësues të shoqërisë civile, në Prishtinë, i dërguari i posaçëm i Departamentit të Shtetit për Ballkanin, Matthew Palmer i...

Basha takim me të rinjtë: Kemi nisur një betejë, do t’u...

Në një takim me të rinjtë, lideri i opozitës, Lulzim Basha, ka thënë se, ata kanë nisur një betejë, të cilën do ta fitojnë,...

E kemi fajin ne që bëmë foton, apo Basha që merr...

Nga Dritan Hila Në një editorial të tijin portali anti-Rama “Lapsi.al” kishte marrë në analizë lajmin për vilën e re të Bashës në kompleksin "Long...

Përfundon mbledhja e opozitës për reformën zgjedhore, Alibeaj: Ja çfarë diskutuam!

Ka përfunduar mbledhja e opozitës, ku u diskutua për reformën zgjedhore. Në një prononcim për mediet,  ish-deputeti i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj tha se,...

Reforma Zgjedhore/ Nesër opozita e bashkuar mbledh grupin e punës

Për Partinë Demokratike, komisoni për Reformën Zgjedhore me dy bashkëkryetarë, Damian Gjiknuri dhe Rudina Hajdari, nuk është legjitim. Burimet nga PD, thanë për “Panorama”, se...

PD: Policia po ushtron terror ndaj banorëve të Astirit, medias dhe...

  Në një deklaratë për media të orëve të mbrëmjes, Partia Demokratike, është shprehur se Policia e Shtetit po ushtron terror ndaj banorëve të Unazës...

Dialogu me opozitën, Rama: I gatshëm të shkoj në selinë e...

Kryeministri Edi Rama, ka thënë se është i gatshëm për dialog politik që do të çonte në zgjidhjen e krizës në vend. Rama ka thënë...

Reforma zgjedhore/ Rama kundër propozimit të opozitës për ngritjen e strukturës...

Opozita propozoi në tryezën e OSBE-së ngritjen e një strukture me ndërkombëtarët për reformën zgjedhore për ndryshimet në kod. Për këtë ka reaguar edhe...

Kriza vjen nga mungesa e paqes brenda opozitës

Nga Mero Baze SHBA, OSBE dhe Bashkimi Europian u investuan që Lulzim Basha të pranonte më në fund kthimin në tryezë bisedimesh për zgjidhjen e...

Kërkuan largim të Gjiknurit/ Ja çfarë thotë ai!

Ish-ministri i Energjetikës, Damian Gjiknuri, u shpreh sot për tryezën e përbashkët ku përfaqësuesit e opozitës dhe mazhorancës u bënë bashkë, se ky është...