06:50 - 18 Gusht, 2019

Etiketim: opozita

Pse Berishës, Meta i duhet vetëm si shërbëtor?

Nga Mero Baze Më në fund kemi një ndarje të qartë brenda opozitës rreth 13 tetorit. Gjëja më e qartë është se Sali Berisha me...

Meta mesazh maxhorancës dhe opozitës: Po penalizoni rëndë të ardhmen e...

Presidenti Ilir Meta mëngjesin e sotëm ka bërë një status në Facebook, ku ka komentuar zgjedhjet lokale të 30 qershorit. Ai thotë se fitoja e...

Soreca s’mund të mbajë kryqin e opozitës shqiptare

Nga opozita, tek aktorët e rreshtuar kundër shembjes së Teatrit Kombëtar. Një kor i koordinuar sulmesh e fyerjesh, të gjithë me objektiv Luigi Sorecan,...

Basha-protestuesve te Teatri: Jeni frymëzim për shqiptarët dhe opozitën!

Pas vizitës në Rrëshen dhe Burrel, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, u është bashkuar përsëri protestuesve, që janë mbledhur që në mëngjes, për...

Opozita letër Kolegjit Zgjedhor: Pezulloni dhënien e mandatave për Këshillat Bashkiakë 

Përmes një letre drejtuar Kolegjit Zgjedhor, opozita ka kërkuar pezullimin e dhënieve të mandateve për Këshillat Bashkiak, derisa të vendosë Gjykata Kushtetuese në lidhje...

Arben Ristani: Ramën nuk po e rrëzojmë dot me asnjë mënyrë

Ish-sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Arben Ristani duket se nuk ka më përgjigje për pyetjen se; Si do ta rrëzojë PD, kryeministrin Edi...

Erion Kristo: Opozita të ndërrojë strategji, protestat më duken joefikase

Pedagogu Erion Kristo i ftuar në emisionin “Arena” në RTV Ora tha se strategjia e opozitës me protesta për mendimin e tij është joefikase...

Spiropali: Opozita protestonte me molotov, por flakët i mbante Presidenti Meta

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali, gjatë fjalës së saj në Kuvend, tha se Meta ka shkelur brutalisht jo vetëm Kushtetutën...

Ngjela: Votova me 30 qershor. Opozita bëri dëmin që bashkitë kishin...

  I ftuar në “Ora News” avokati Spartak Ngjela ka thënë se ka votuar me datën 30 qershor, ndërsa ka shtuar se në ato bashki...

Rama: Nëse duan paqe politike, paqe do të kenë, por me...

Kreu i qeverisë ka deklaruar se nëse opozita do të kërkojë paqe politike, paqe do të ketë, por me kusht që mos të shajë...

Debati është “çdo të bëjmë me presidentin”, jo “çdo të bëjmë...

Nga Mero Baze Gjykata më e lartë për zgjedhjet në Shqipëri, i ka dhënë fund çoroditjes dhe çmendurisë që tentoi të mbjellë presidenti Ilir Meta...

Andi Bushati: Presidenti doli sot për të shpëtuar Lulin dhe Monikën,...

Nga Andi Bushati Shpallja e një dekreti tjetër presidencial për 13 tetorin, si data e re e zgjedhjeve lokale, megjithëse faktikisht do të injorohet nga...

Kryeministri për opozitën: Thanë Rama ik, dhe po ikin vetë!

Kryeministri Edi Rama, gjatë takimit me banorët e Njësisë Administrative nr.2 në Tiranë, Rama bëri ironi me opozitën, e cila nuk do të marrë...

Ngjela: Opozita lëvizje antiamerikane, do marrin block, nuk do hyjnë dot...

Avokati i njohur, Spartak Ngjela i ftuar në emisionin “A Show” ka thënë se data e zgjedhjeve, 30 qershori nuk lëviz, pasi një gjë...

Veliaj: Opozita ka vetëm këto 3 zgjidhje!

Kreu i Bashksië Tiranë, Erion Veliaj, gjatë fushatës së tij elektorale, në Petrelë, Krrabë dhe Bërzhitë, komentoi protestën e opozitës dhe ngjarjet e fundit...