14:02 - 26 Janar, 2020

Etiketim: Nju Jork

Trump braktis Nju Jorkun, do të zhvendoset përgjithmonë në Florida

Presidenti amerikan Donald Trump ka njoftuar se do ta bëjë Florida-n shtëpinë e tij të përhershme, duke e zëvendësuar me Trump Tower në Nju...

Ekskluzive/ Flet regjisori i dokumentarit që shkaktoi përplasjen mes serbëve dhe...

Regjisori serb Boris Malagurski është kthyer në qendër të vëmendjes së fundmi, pas daljes në kinematë amerikane të dokumentarit të tij që flet për...

15 foto që tregojnë anën e keqe të historisë!

Edhe 100 vjet mjaftojnë për t'u bërë  i mirë dhe për ta bërë botën një vend më të mirë. Ligjet, organizimi shoqëror, teknologjia, bota...

Mbi 1 mijë shqiptarë në shesh, për Marko Kepin!

Nga Kozeta Turishta-Nju Jork Të dielën e 29 shtatorit, Marko Kepi, shpalli zyrtarisht kandidaturën e tij për deputet në Parlamentin e Shtetit të Nju-Jorkut. Takimi...

Foto/ Momentet më të paharrueshme nga javët e modës në Nju...

Nga Ju Jorku, Londër e Milano, pasarelat e modës kanë sjellë momente të paharrueshme. Vështirë të harrosh Gigi Hadid, duke ecur këmbë zbathur në...

Rama takon Reeker dhe Palmer: Dy mbështetës të palëkundur të reformave...

Kryeministri Edi Rama, ndërsa ndodhet në Nju Jork, ka zhvilluar një sërë vizitash zyrtare. Përmes një postimi në Facebook, Rama njofton se është takuar...

‘Na lidh kombinimi i atleteve me kostum’. Ja kë takon Rama...

Kryeministri i vendit, Edi Rama, prej ditësh ndodhet në Nju Jork. Sot ai ka shkuar në selinë e "World Economic Forum" dhe është takuar...

Media greke: Ja çfarë bisedoi Rama me Mitsotakis!

Kryeministri i vendit Edi Rama është takuar në Nju Jork, me homologun e tij grek Kiriakos Mitsotakis gjatë punimeve të Asamblesë së Përgjithshme të...

Rama niset për Nju Jork, Vasili: Iku, iku, turp, turp, turp!

Ish-deputeti i LSI, Petrit Vasili ka reaguar pasi kryeministri Edi Rama, ka njoftuar se është nisur për Nju Jork në një vizitë zyrtare të...

Rama një letër për shqiptarët, para nisjes në Nju Jork: Jam...

  Kryeministri Edi Rama, përmes një postimi të gjatë në rrjetet sociale në orët e para të mëngjesit, ka lajmëruar se është nisu për Nju...

Miley Cyrus dhe e dashura e re fejohen? Ja detaji që...

Unaza me shkronjën M, në gishtin e të dashurës së re të Miley Cyrus, Kaitlynn Carter nuk ka kaluar pa u vënë re, ndërsa...

Marko Kepi, deputeti i ardhshëm i Parlamentit në Nju-Jork

Nga Kozeta Turishta- Nju Jork   Me 29 Shtator ora 12:00  në Staten Island (1196 Hylan Boulevard Staten Island NY 10306) Organizohet mitingu i madh, ku...

Stilet më të bukura të rrugës, nga Java e Modës në...

Muaji i modës ka rinisur në Nju Jork, me të famshme, modele që tregojnë veshjet mahnitëse të kompanive më të mëdha të modës. Ndërsa tendencat...

Meghan Markle udhëton e vetme në Nju Jork, për një arsye...

Dukesha e Sussex, Meghan Markle raportohet se ka fluturuar nga Aglia në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, pa princ Harryn dhe djalin Archie, për...

Shënohen viktimat e para, për shkak të stuhive të borës

Në Nju Jork, stuhi të fuqishme të borës, kanë shënuar 8 viktimat e para dhe 400 mijë familje i ka lënë pa energji elektrike....