18:25 - 12 Dhjetor, 2019

Etiketim: Nexhmije Hoxha

Isuf Kalo : Nexhmije Hoxha nuk e ka komanduar kurrë Shqipërinë,...

Ish-mjeku personal i Enver Hoxhës, Isuf Kalo i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” deklaroi se Nexhmije Hoxha nuk e ka komanduar...

Ja si e festoi Nexhmije Hoxha 16 tetorin!

Ditën e djeshme në shtëpinë e Nexhmije Hoxhës, ka pasur disa vizita, këto, në kujtim të ditëlindjes së 110 të ish-diktatorit, Enver Hoxha Siç shihet...

Foto/ Nexhmije Hoxha, sot 97 vjeç

Sot Nexhmije Hoxha, mbush 97 vjeç dhe pret e përcjell miq që i urojnë ditëlindjen në shtëpinë e saj, në Laprakë. Dritare.net sjell foto...

Urimi i Nexhmije Hoxhës për vitin 2018

Nga Nexhmije Hoxha Urime për Vitin e Ri 2018 Të dashur shokë e shoqe veteranë, miq e dashamirës shqiptarë, brenda e jashtë Shqipërisë, ju uroj me...

Nexhmije Hoxha, letër veteranëve: Këtë 29 nëntor ju uroj Festën!

Si ish partizane, sot ndërsa po mbush 97 vjeç, Nexhmije Hoxha uron 29 Nëntorin, nëpërmjet një letre drejtuar veteraneve. Dritare.net sjell një pjesë te saj, ku...