19:15 - 24 Janar, 2020

Etiketim: negociata

Von der Leyen: Do të ndihmojnë Shqipërinë për rimëkëmbje dhe për...

Presidentja e KE-së, Ursula von der Leyen, në një konferencë të përbashkët me kryeministrin e Kroacisë, ka thënë se muajt e ardhshëm do të...

Negociatat për Shqipërinë/ Presidenti i Francës sfidon BE-në. Çfarë deklaroi prapa...

Presidenti i Francës Emanuel Macron dërgoi javën që po përfundon disa mesazhe në drejtim të Shqipërisë. Fillimisht, me një mesazh në shqip në rrjetin...

Meta për Radio France International: Ja çfarë i mbetet Shqipërisë të...

Presidenti i vendit Ilir Meta ka dhënë një intervistë për “Radio France International”, ku ndër të  tjera ka folur edhe për 'jo'-në e presidentit...

Negociatat/ Ministri gjerman: Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut duhet të vazhdojnë...

Këmbimi i territoreve ose ndryshimi i kufijve nuk ndikojnë për stabilitetin në rajon, thotë ministri i Jashtëm gjerman Heiko Maas në intervistën ekskluzive me...

Ambasadorja e Francës: Ne nuk kemi qenë kurrë kundër integrimit të...

Ambasadorja franceze Christine Vasac ka folur edhe një herë në lidhje me veton e Francës, për hapjen e negociatave mes Shqipërisë dhe BE. Vasac tha...

Ministri gjerman i Europës: Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut plotësuan kushtet,...

Opinion nga Michael Roth, Ministri Gjerman për Europën në Welt.de Bashkimi Europian tha fjalën e tij: Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut kanë përmbushur kushtet e...

Holanda ndryshon qëndrim: Mbështesim Shqipërinë për BE

Ministri i Jashtëm Holandez, Stef Blok, në një intervistë për median serbe nuk ka shfaqur skepticizmin tradicional të Holandës, për integrimin e Shqipërisë në...

Presidenti i ri i PE: Negociatat me Shqipërinë e Maqedoninë do...

Kryetari i ri i Parlamentit Evropian David Sasol, ka thënë para një vizite në Maqedoninë e Veriut, se bllokada e bisedimeve të pranimit për...

Deti/ Rama ndryshon grupin negociator për detin pas takimit me kryeministrin...

  Kryeministri Edi Rama është takuar pak ditë më parë me kryeministrin grek, Kyriakos Mitsotakis. Pas këtij takimi, "BË" mëson se kryeministri Rama ka vendosur që...

Rusia fton Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut t’i bashkohen Bashkimit Euroazian,...

Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut me 18 tetor iu refuzua hapja e negociatave me Bashkimin Europian. Pas këtij refuzimi, Përfaqësuesi i Përhershëm i Rusisë...

Jo-ja e Parisit dhe pasoja e saj mbi Tiranën

Nga Dritan Hila Duhet të kalojë akoma kohë për të kuptuar shqiptarët rëndësinë e jo-së së Makron. Ishte një Jo, e cila shkon përtej prorokollit të...

Rama: Bishtat me azil të Francës, nuk kishin lidhje me negociatat!

Kryeministri Edi Rama, i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion”, ka folur sërish për refuzimin e negociatave të Shqipërisë me Bashkimin Europian. Rama tha...

Zbardhet rezoluta e PE për negociatat: Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut...

Është zbardhur rezoluta e Parlamentit Europian për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, për hapjen e negociatave me Bashkimin Europian. Ne rezolutë thuhet se moshapja...

Miratohet rezoluta për çeljen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e...

  Parlamenti Evropian ka miratuar sot rezolutën për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Mësohet se, 412 eurodeputetë nga 578 të pranishëm në seancë, votuan pro...

Tanja Fajon: Premtimet boshe të BE, thikë pas shpine për Shqipërinë...

Sot në Parlamentin Europian ka pasur debati për një draft-rezolutë, për çeljen e negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut me Bashkimin Europian. Eurodeputetja sllovene,...