15:49 - 18 Nentor, 2019

Etiketim: ndryshim kufijsh

Basha tregon se çfarë bëri kur i propozuan ndryshimin e kufijve...

Gjatë një takimi në Londër me shqiptarët atje, Lulzim Basha ka hapur temën e ndryshimit të kufijve të Kosovës, ku ka deklaruar se dhe...

Britania kundër idesë së Thaçit, ambasadori: Nuk e kuptoj ndryshimin mes...

“Kufijtë shkruhen me fjalë, por ndryshohen me plumba”- kështu është shprehur Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë Ruari O’connell në një intervistë për...

Kosovë-Serbi, OKB për herë të parë inkurajon ndryshimin e kufijve

Kohët e fundit po artikulohet si opsion eventual zgjidhjeje një shkëmbim territoresh, apo sikurse e quan presidenti i Kosovës Hashim Thaçi në intervista për...