11:49 - 18 Shtator, 2019

Etiketim: National Geographic

Fotografia më e bukur e vitit 2019, ja fituesja nga National...

Revista prestigjioze National Geographic ka zgjedhur pamjen më të bukur të kapur në foto dhe fituesi është ‘Winter in GreenLand’. Pamjet e një fshati peshkimi...

National Geographic: Shqipëria, destinacioni i 2018-ës

Kryeministri Edi Rama e ka nisur mëngjesin e kësaj së diele me një lajm të mirë për turizmin në vendin tonë. Teksa uron “Mirëmëngjesi”,...

Foto/ Zbulimi i National Geographic: Si do të duken njerëzit në...

Njerëzit kanë ndryshuar me kohën, por National Geographic ka sjellë një studim që tregon se si do duket raca njerëzore në vitin 2060. Duket se...

National Geographic: As vdekja nuk i tund nga vendi, ja kush...

Nga Theron J. Damon National Geographic, numri i Nëntorit 1912 Shqiptari është evropian: për më shumë se dy mijë vjet ka jetuar atje ku jeton tani – në...