04:33 - 19 Nentor, 2019

Etiketim: myslim murrizi

Murrizi: Ja marrëveshja e vetme që kanë Rama-Basha!

Deputeti Demorkat, Myslim Murrizi i ftuar në emisionin Arena në RTV ORA, ka thënë se krerët e partive politike nuk kanë marrëveshje për reformën...

Ironia e Murrizit: Ka rënë një periudhë barslliku, nga Rama ik,...

Deputeti Myslim Murrizi i ftuar në emisionin “Arena” në RTV Ora tha se parrullat e opozitës kanë ardhur duke u zvogëluar. Myslim Murrizi:Me çfarë kam...

Deklarata e fortë e Murrizit: PS donte zgjedhje, nuk i kanë...

Deputeti Demokrat, Myslim Murrizi, në emisionin Arena nga Dritan Hila në RTV ORA, ka bërë një deklaratë të fortë teksa ka thënë se, ditën...

Murrizi: Ndryshimi i sistemit zgjedhor, kusht i opozitës për reformën

Deputeti Myslim Murrizi, i ftuar në studion e Top Talk, ka folur për Reformën Zgjedhore në Shqipëri. Ai ka deklaruar se është urgjente ndryshimi i...

Murrizi: Thashë se do flasim për tërmetin e Çim Pekës, apo...

Në seancën plenare të ditës së sotme, deputetët e mazhorancës kanë folur për tërmetin e një javë më parë, pasojat dhe rikuperimin e dëmeve. Pas...

Myslim Murrizi: T’u japim deputetëve të rinj 1 miliardë lekë, që...

Deputeti, Myslim Murrizi ka deklaruar në Konferencën e Kryetarëve, se deputetëve të rinj nga PD-ja dhe LSI-ja duhet t'u jepen shtëpi. Murrizi i kërkoi...

Murrizi e quajti pjeshkëz. Ja si përgjigjet Avokatja e Popullit!

Pasi deputeti Myslim Murrizi e quajti pjeshkëz, ka reaguar Avokatja e Popullit, Erinda Ballanca. E ftuar në emisionin "Ftesë në 5”, ajo ka thënë se...

Murrizi: Tahiri do të nxjerrë kasetat e shokëve në orën 16:00

Në orën 16:00 Gjykata e Krimeve të Rënda do të japë dënimin për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri. Ndërkohë, deputeti, Myslim Murrizi tha nga Kuvendi...

Murrizi: Do të bëj listë të re pr deputetë

Deputeti Myslim Murrizi, i ftuar në RTV ORA, në emisionin Arena nga Dritan Hila, ka paralajmëruar se ai do të hartojë një listë të...

Murrizi: Dashuria e vjetër, Rama dhe Basha mbarojnë për njeri-tjetrin

Deputeti i Kuvendit të Shqipërisë, Myslim Murrizi i ftuar në emisionin "Arena" në RTV Ora u shpreh se ftesa për dialog e Ramës sot...

Murrizi-Ballës: Lëri buzëkuqet e botokset, këtu është përhapur kanceri

Gjatë seancës së sotme parlamentare, deputeti Myslim Murrizi gjatë fjalës së tij replikoi me kreun e grupit parlamentar të PS, Taulant Ballën. Ata kanë...

Murrizi sulmon vipat e politikës: Agjenda zyrtare e Venecias, s’është fundi...

Pasi është bërë publike agjenda e Komisionit të Venecias që do të vijë në Tiranë, në datat 9, 10 dhe 11 shtator, ka reaguar...

Myslim Murrizi tallet me Bashën: Në qershor kishe arsye klimaterike që...

Nga Myslim Murrizi  Mos i mashtro më duke i mbajtur me shpresë si laraska me “hallatet” e demit. Foli hapur dhe troç ,se halli yt dhe...

Myslim Murrizi: Fituan çunat që tallën tr*pin

Deputeti Myslym Murrizi, njëkohësisht edhe nënkryetar i Kuvendit ka reaguar nëpërmjet një statusi në Facebook, ku shprehet se Rama dhe Basha dolën në konferencë...

Marku: Nuk janë zbardhur 700 CD nga përgjimet. Murrizi: T’i kishte...

  Prokurorja e Përgjithshme e Përkoshme, Arta Marku ka raportuar ditën e sotme para Komisionit të Ligjeve, ndërsa është pyetur edhe për dosjet e përgjimeve. Arta...