15:05 - 17 Shkurt, 2020

Etiketim: Murrizi

Murrizi: Sillni në Parlament deputetë nga shqiptarët, jo vemje nga xhepat...

Deputeti i opozitës parlamentare, Myslim Murrizi në fjalën e tij të parë për 2020-ën në Kuvend është shprehur që, Reforma Zgjedhore të sjellë në...

Këtu është thënë t’i hash atë që s’thuhet/Murrizi: Motori i shpifjeve...

Në fjalën e tij në Kuvend, ditën e sotme, deputetiti opozitës, Myslim Murrizi, në lidhje me paketën anti-shpifje, u shpheh se lajmet erreme të...

Myslim Murrizi-Ramës: Brenda KÇK ka deputetë, ministra dhe kryebashkiakë

Kryeministri i vendit, Edi Rama tha sot gjatë seancës plenare se, Parlamenti do të shpallë në kërkim grupin KÇK, brenda të cilit janë prokurorë...

Myslim Murrizi: Rama dhe Basha po bëjnë marrëveshje për të zmadhuar...

Gjatë fjalës së tij në foltoren e Kuvendit, deputeti, Myslim Murrizi tha se, liderët e politikës po bëjnë marrëveshje të fshehta. “Po realizojnë çdo lloj...

“Ju po e mbani Ramën në pushtet”, Murrizi-studentit: O Cone, kur...

Deputeti, Myslim Murrizi është përplasur në emisionin "360 Gradë", të Artur Zhejit me një nga studentët protestues, Vilson Kulemanin. Përmes një lidhjeje telefonike, studenti...

Murrizi: Flak mandatin nëse opozita e ka seriozisht!

I ftuar në emisionin “Arena” në RTV Ora kreu i PD-së, Lushnjë, Myslim Murrizi deklaroi se do të flakte mandatin nëse PD-ja do ta...

Murrizi i mbyll derën Bashës, Ramës dhe Kryemadhit: Nuk ka marrëveshje...

Kreu i PD-së në Lushnjë, Myslim Murrizi i ftuar në emisionin “Arena” në RTV Ora deklaroi se ai vetë dhe deputetët që po vijnë...

Myslim Murrizi: Boll u tallët me shqiptarët, ju brenda dhe jashtë...

Nga faltorja e Kuvendit, deputeti i PD-së, Myslim Murrizi ka komentuar protestën  e opozitës, para Parlamentit. Murrizi u ka bërë thirrje forcave të politikës...

Murrizi-Bashës: Nuk e mban dot PD e Lushnjës, Sait Dollapi nga...

Përmes një postimi në rrjete sociale, ish-deputeti i Partisë Demokratike, i ka dërguar një lutje kreut të PD-së, që mos ta shkatërrojë degën e...

Murrizi: Parlamentarët janë gati të bëjnë çdo gjë për të mos...

Deputeti i PD-së, Myslim Murrizi, është shprehur kundër qëndrimit të forcave politike të cilat janë për mosndryshim të sistemit zgjedhor. Murrizi deklaron se ka shumë...