10:58 - 24 Shtator, 2019

Etiketim: moti

Si do të jetë moti sot, e martë 24 shtator 2019!

Moti për ditën e sotme mbetet në kushte të paqëndrueshme atmosferike, duke bërë që vranësirat dhe shirat të jenë të pranishme  në të gjithë...

Nisin reshjet e shiut/ Pasditja me erë dhe rrebeshe

Tashmë në kryeqytet kanë nisur reshjet e shiut. Në të gjithë vendin, pjesa e dytë e ditës do të jetë nën mbizotërimin e rrebesheve,...

Shijojeni edhe këtë fundjavë, moti do të jetë me diell

Kjo fundjavë edhe pse jo me temperatura ekstreme, do të mbizotërohet nga kthjellimet, dhe dielli, pothuajse në të gjithë territorin e vendit. Meteorologët paralajmërojnë se...

Fundjava me diell, të hënën kthehen reshjet

Ditët e fundit moti në vendin tonë ka qenë i paqëndrueshëm, duke sjellë edhe reshje shiu në shumë qytete të vendit. Sipas meteorologëve, kjo fundjavë...

Ja zonat ku do të ketë shira të rrëmbyeshëm sot!

Pjesa e parë e ditës do të jetë nën mbizotërimin e kthjellimeve dhe vranësirave. Ndërsa pas mesditës, vendi do të pushtohet nga shira të...

Moti sot/ Reshje shiu e vranësira në të gjithë vendin

  Ditën e sotme me 19 shtator 2019, në vendin tonë do të mbizotërojë mot i kthjellët, me alternime vranësirash, të cilat do të shtohen...

Ulen temperaturat, nesër shi në të gjithë vendin

Dita e nesërme do të sjellë ulje temperaturash dhe shi në të gjithë vendin. Zonat më të prekura nga rrebeshet do të jenë në...

Si do të jetë moti sot, 18 shtator 2019!

Ditën e sotme mbetemi nën ndikimin e masave ajrore të qëndrueshme, duke diktuar mot të kthjellët dhe vranësira kalimtare në Ultësirën Perëndimore. Kthjellime dhe...

Ja si do të jetë moti sot, 17 shtator 2019!

Pjesa e parë e ditës së sotme do të jetë në mbizotërim të motit të kthjellët dhe vranësirave të pakta, të cilat do të...

Rrebeshe shiu dhe shtrëngata, ja moti për javën e ardhshme!

Kjo javë që lamë pas ishte kryesisht me  mot të qëndrueshëm. Por ditët në vijim, do të sjellin rrebeshe shiu, duke nisur nga  pjesa...

Mot i qëndrueshëm, ja sa do të jenë temperaturat sot!

Dita e sotme do të jetë me mot të qëndrueshëm dhe të kthjellët. Era do të fryjë me 45 km/h duke sjellë dallgëzim 4...

Plane për fundjavën, mësoni më parë si do jetë moti!

Moti përgjatë fundjavës do të jetë favorizues ndaj, nëse keni plane koha nuk do t'jua prishë ato. Dita do të mbizotërohet nga vranësira të...

Temperatura të larta, por erë e fortë. Ja moti për sot!

Sot i gjithë vendi do të jetë nën ndikimin e kthjellimeve dhe vranësirave të larta. Në zonat malore parashikohet të ketë edhe reshje shiu...

Si do të jetë moti sot, 11 shtator 2019!

Vendi ynë do të karakterizohet me kushte atmosferike të paqëndrueshme, të cilat më të theksuara janë në zonat qendrore, lindore dhe pjesërisht jugore, ku...

Ja si do të jetë moti sot!

Pjesa e parë e ditës së sotme do të mbizotërohet nga kthjellimet dhe vranësirat. Shirat do të jenë prezentë gjatë pasdites kryesisht në jug...