15:06 - 17 Shkurt, 2020

Etiketim: Monika Kryemadhi

Kosova 12 vjet shtet/ Ja urimi i Bashës dhe Kryemadhit!

Politika shqiptare ka uruar pavarësinë e Kosovës, e cila bën sot 12 vjet që nga shpallja e sovranitetit. Kreu i opozitës, Lulzim Basha, përmes një...

Kryemadhi: Populli ndihet inferior ndaj Ramës

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi në një takim me strukturat e partisë në Fier, ka folur për situatën në Shqipëri dhe largimin e të...

Meta uron Shën Valentinin, në lëndinë, me Kryemadhin

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka uruar qytetarët shqiptarë për Shën Valentin, me një foto me bashkëshorten e tij, Monika Krymadhin. Fotoja në lëndinë që...

Kryemadhi: Këshilli Politik do t’i hapë rrugë zgjedhjeve të parakohshme, një...

Në një takim me strukturat e LSI-së në Lezhë, kryetarja, Monika Kryemadhi ka komentuar për marrëveshjen ndërpartiake për Reformën Zgjedhore. Kryemadhi u shpreh se,...

Ylli Manjani i përgjigjet Kryemadhit: S’kam luajtur e as luaj me...

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi deklaroi një ditë më parë se kush flet për ndryshim sistemi, "luan lojën e Edi Ramës". Kësaj deklarate i është...

Kryemadhi: 2020 është viti i fitores, të bëhemi bashkë për të...

Nga Korça, kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi tha se 2020 do të jetë viti i fitores për opozitën e bashkuar dhe u bëri thirrje...

Kryemadhi: Unë do të luftoj me bishën, jo me këlyshët!

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi, gjatë bashkëbisedimit me gazetarët, u pyet në lidhje me kreun e Bashkisës ë Tiarënës Erion Veliajn dhe për deputetin...

Kryemadhi: Jemi të gatshëm të ecim përpara me Reformën Zgjedhore

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, gjatë një bashkëbisedimi me gazetarët është shprehur se partia e saj është e gatshme të ecë...

Kryemadhi: Ja pse Rama nuk e do Reformën Zgjedhore!

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, në një takim me strukturat e partisë në Elbasan, tha se  detyra e parë është ringjallja e shpresës për...

Kryemadhi përshëndet krijimin e SPAK: Koha e të fortëve ka mbaruar

Ditën e sotme do të fillojë punën Gjykata e Posaçme për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar apo SPAK. Një strukturë  shumë e pritur në...

Paketa-antishpifje/Kryemadhi: Rama do ta humbë edhe këtë betejë, si të gjitha...

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, dha një deklaratë për shtyp, ku sulmoi kryeministrin Rama, në lidhje me paketën anti-shpifje të propozuar nga qeveria. Sipas Kryemadhit,...

Kryemadhi krahason Ramën me Enver Hoxhën: Jemi në të njëjtën situatë...

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi, gjatë tryezës me gazetarët është shprehur se paketa antishpifje për mediet është një kambanë alarmi. Gjithashtu, Kryemadhi komentoi dhe kërkesën...

Kryemadhi sherr me Eni Vasilin dhe Alban Dudushin: I bëni qoka...

Ndërsa ishte e ftuar në “Open”, në Top Channel, kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi është përfshirë në një debat të ashpër me drejtuesen e...

Kryemadhi mbron Salianjin: Demokracia në rrezik

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka reaguar pas kërkesës së Prokurorisë për të dënuar me burg ish deputetin Ervin Salianji. Prokuroria kërkoi 1.6 vite burg...

Deklarata e fortë e Kryemadhit: Nuk është tërmeti shkaktar i 51...

Teksa ka komentuar tërmeti ne 26 nëntorit, kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka thënë në "Kjo Javë" se 51 viktimat nuk janë shkaktuar nga...