19:56 - 22 Nentor, 2019

Etiketim: mollë

Ja pse duhet t’i mbani mollët në frigorifer!

Mollët janë frutat që çdo familje duhet të mbajë në shtëpi, duke qenë se “një mollë mban larg mjekun”, në duhet t’i konsumojmë çdo ditë. Por...

Hani këto ushqime për të forcuar zemrën!

Sëmundjet e zemrës janë një nga shkaktarët kryesore të vdekjeve në botë. Ushqimet e shëndetshme ulin riskun e prekjes nga to. Dritare.net ka sjellë...

Ja pse mollët kanë pika të vogla në sipërfaqe!

E keni vërejtur që mollët anë e mbanë sipërfaqes së lëkurës, kanë disa pika të vogla ngjyrë kafe? Nëse nuk e dini pse i kanë,...

Fermeri korçar debat me ministrin e Bujqësisë: Mollët i kemi bërë...

Në një lidhje direkte me emisionin “Dritare me Rudinën”, dy fermerë të mollëve nga qyteti i Korçës thanë se ndihen të braktisur nga shteti. Njëri...

Duhet t’i lani apo qëroni mollët para se t’i hani? Ja...

Mbase dhe juve ju ndodh shpesh që të lani një mollë mirë dhe pastaj ta hani pa qëruar. Por a është e mjaftueshme kjo,...

Rastet kur përdorimi i uthullës së mollës, rrezikon rëndë shëndetin!

Uthulla e  mollës është e mbushur me përfitime shëndetësore, por ekziston një mënyrë e drejtë dhe e gabuar për ta përdorur atë dhe në...

Nga astma te kapsllëku, ja sëmundjet që kuron uthulla e mollës!

Molla konsiderohet të jetë fruti më i shëndetshëm nga të gjithë të tjerët. Por uthulla e saj është edhe më e mirë dhe e...

Kujdes! Këto gjëra dëmtojnë shëndetin e fëmijës tuaj!

Fëmijëria është periudha më e bukur  e jetës dhe prindërit bëjnë çdo gjë, vetëm  për të buzëqeshur fëmijët e tyre. Por ndonjëherë është vështirë...

10 fakte të çuditshme rreth shëndetit që kurrë si keni ditur!

Ne të gjithë kujdesemi për shëndetin tonë, kujdesemi të jemi mirë, të hamë mire, të flemë mirë etj. Por kurrë nuk informohemi siç duhet,...

Pamje fantastike/ Stuhia e fortë shkund pemët, fushat mbulohen nga mollët

Një stuhi e fortë ka përfshirë rajonin Clonmel, në Irlandë. Por, efektin më të madh e kanë pësuar mollët, pasi ky rajon njihet si...