09:51 - 13 Dhjetor, 2019

Etiketim: mjekë

50 psikologë nga Kosova shkojnë sot në zonat e prekura nga...

50 psikologë, 4 psikiatër, 2 epidemiolog dhe mjekë, nga Kosova janë nisur sot për në Thumanë, Durrës dhe Tiranë, zonat më të prekura nga...

Tërmeti dëmton Spitalin e Durrësit, pacientë dhe mjekë dalin me vrap...

Sapo ra tërmeti 5.1 ballë pak çaste më parë, pacientë, infermierë dhe të tjerë njerëz kanë dalë me vrap nga Spitali i Durrësit pasi...

Gruaja e Alban Hoxhës vdiq pas lindjes së djalit, mjekët dënohen...

Në Dhjetor të vitit 2014, në maternitetin “Koço Gliozheni”, Doriana Haka lindi një djalë përmes operacionit. Por fatkeqësisht, 24 orë më pas gjendja e...

I vdiq gruaja gjatë lindjes, bashkëshorti-mjekëve: Më keni vrarë shpirtin

6 muaj më parë, rasti i 25-vjeçares Rexhina Debrovës që vdiq gjatë lindjes, do të bënte bujë në media, edhe pas deklaratës së familjarëve...

Tërmeti në Tiranë/ Mjeket nuk e lënë katin e 4, për...

Shumë bebe të shtruara në repartin e terapisë intensive, pas tërmeteve u zhvendosën në një ambient të katit të parë të SUOGJ, Mbretëresha Geraldinë....

Lajm i mirë për rimbursimin e barnave/ Ja si do t’i...

Në mënyrë që të përfitonin ilaçet falas, ose me gjysmë çmimi, pacientët me sëmundje kronike duhej që një herë në dy muaj të paraqiteshin...

Mjekët në Shkup dalin në protestë: Mos na rrihni!

Mjekët në Qendrën Klinike të Shkupit nën moton “Stop dhunës ndaj punonjësve të shëndetit” kanë dalë në rrugë duke protestuar. Sipas Radio Europa e...

Dy vjet luftë me tumorin/ Rama: Falë ndërhyrjes në QSUT,...

Falë ndërhyrjes në QSUT, Mereme Aliu nga Novosela e Vlorës ka shpëtuar nga tumori në tru. Pas dy vjetësh luftë me sëmundjen e rëndë,...

Denoncimi për korrupsion, Manastirliu shkarkon brenda 1 ore mjekët e QSUT:...

Emisioni “Stop” ka denoncuar një rast ku merrej ryshfet në QSUT dhe për këtë ka reaguar menjëherë ministrja Manstirliu duke shkarkuar në kohë rekord...

Arrestimi i dy mjekëve pas vdekjes së 25-vjeçares, bluzat e bardha...

Një ditë më parë, në Spitalin e Elbasanit ka humbur jetën 25-vjeçarja, Rexhina Debrova, menjëherë pasi ka sjellë në jetë fëmijën e saj. Pas këtij...

Video/ Rama: I vonuan fletën e emërimit si mjeke familjeje, si...

Kryeministri i vendit, Edi Rama u ka uruar shqiptarëve një fundjavë të bukur me historinë e studentes ekselente, Xhovana Kanes. Xhovana ka mbaruar studimet...

Mjekët e QSUT dhe të Shkodrës në protestë kundër dhunës

Mjekët e Qendrës Spitalore Universitare të Tiranës dhe mjekët e Spitalit Rajonal Shkodër, kanë dalë në protestë kundër dhunës ndaj mjekëve, duke marrë shkasë...

Dhuna ndaj mjekëve, Ministria e Shëndetësisë: Dënim maksimal agresorëve

Për dhunën e ushtruar ndaj mjekut të Spitalit të Lezhës, Zef Dodës dhe mjekes specializante në klinikën e kirurgjisë në QSUT, V.Zyka ka reaguar...

Manastirliu: Dhuna ndaj mjekut, të klasifikohet vepër penale

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka dënuar ashpër dhunën e ushtruar ndaj mjekut infeksionist, G.S në QSUT. Manastirliu shprehet se, ka kërkuar që kanosja...

Bullgaria realizon transplantin e parë të brinjëve te njeriu

Bullgaria është vendi i parë në botë ku realizohet transplanti i brinjëve te njeriu. Ndërhyrja u krye në Spitalin Tokuda në Sofje, duke përdorur...