01:47 - 14 Dhjetor, 2019

Etiketim: Mitrovice

Hila: Franca, legeni i Parisit dhe karafilët e vendit

Analisti dhe moderatori i emisionit “Arena” Dritan Hila ka komentuar edhe një herë vendimin e Francës dhe Emmanuel Macron për t’i thënë “Jo” Shqipërisë...

Vuçiç: Ushtarët e Shqipërisë në Gjakovë, jo në Mitrovicën Veriore

Prania e ushtrisë shqiptare në pjesën veriore të Kosovës, është planifikuar me paramendim me qëllim të frikësimit të serbëve kosovarë dhe të provokimit të...

Shkëmbimi i territoreve

Akademiku i shquar Rexhep Qosja, i pyetur nga dritare.net, për shkëmbimin e territoreve, jep një përgjigje shteruese për konceptin e shkëmbimit, konceptin e ndarjes...

Media serbe jep alarmin/ Çfarë do të ndodh të shtunën në...

Një ndër mediat më të mëdha serbe “KURIR” ka paralajmëruar një skenar dhune dhe kaosi të shtunën në Veriu ne Mitrovicës. Kurir i referohet disa...

Gjuriç para mediave: Më rrahën si qen. Nuk do të ndalim...

Drejtori i të ashtuquajturës Zyra për Kosovën në qeverinë serbe, Marko Gjuriç ka dalë në një deklaratë për media ditën e sotme, pas arrestimit...