18:42 - 23 Shkurt, 2020

Etiketim: Mira Kazhani

Tiranapost apo TIP, qytet apo qytetërim

Nga Mira Kazhani  Siç e dalloni, Tiranapost ka bërë disa ndryshime në imazh. Pas tre viteve jetë, e pamë të nevojshme një pjekurim dhe zhdërvjelltësi...

Alketa frymëzim për shqiptarët? Mira Kazhani: Gati në patetizëm!

E ftuar në emisionin "Arena" nga Dritan Hila, në Rtv Ora, gazetarja Mira Kazhani, ka folur për praninë e Alketa Vejsiut në Sanremo. Kazhani tha...

Sot jemi të lumtur se kemi për kë të qajmë

Nga Mira Kazhani   (Një ‘replikë’ me ty i dashur Xhoda) “Ajo që mua më shqetëson pa masë është që në total shoqëria shqiptare e ka denigruar...

Mira Kazhani: Juria e festivalit në RTSH u ndryshua 3 ditë...

Gazetarja Mira Kazhani ka folur në studion e "Abc News" për festivalin e Këngës në RTSH, i cili ka shkaktuar maft debate në opinionin...

Diçka personale me shpifjen

Nga Mira Kazhani “Edhe ty që të vranë më shpifje, edhe ti thua ‘Jo’?!..” Ishte vetëm një nga mesazhet në inbox, pas një komenti tim...

Babai i feston ditëlindjen, ja si e uron Mira Kazhani!

Babai i gazetares së njohur, Mira Kazhanit, feston sot ditëlindjes. Përmes një postimi në Insagram, ajo e ka uruar, duke treguar sesi për çdo fëmijë,...

Rudina e ke gabim që mbron Xhulian që përhapi panik

Shënim nga Mira Kazhani Gazetarja Rudina Xhunga ka postuar sot në Instagramin e saj babain e Xhulias, vajzën e panikut në Porto Romano i cili...

Viti i kthesës së madhe në Panairin e Librit: Më në...

Nga Mira Kazhani  Ka shumë ilaritet në rrjet për shtimin e personazheve në Panairin e Librit, pa qenë shkrimtarë të lindur e as premtues. Ky...

Mira Kazhani dhe çakejtë e rrjetit

Nga Dritan Hila Kur para disa muajsh, gjatë protestës së studentëve, Mira Kazhani shkruante një artikull jokonformist me kauzën studentore, nënkryetari i atëhershëm i PD-së...

Luftë replikash/ Mira Kazhani: Juli reflekton kur i flet për gruan

Një sherr virtual ka ndodhur sot mes aktorit, Julian Deda dhe gazetares, Mira Kazhani. Deda ka shpërthyer ndaj gazetares Kazhani, në lidhje me qëndrimin e...

‘Gjejini një burrë të qetësohet!’ Ja si i përgjigjet Mira Kazhani,...

Mëngjesin e sotëm, aktori i humorit Julian Deda ka shpërthyer ndaj gazetares Mira Kazhani, në lidhje me qëndrimin e saj për protestën e banorëve...

Pse nuk e fitoi simpatinë e njerëzve Astiri dhe gruaja që...

Nga Mira Kazhani  Para disa kohësh, Blerta, një vajzë e mirë, e shkolluar për ligj (që kishte prindërit tek Astiri), më dërgoi një mesazh të gjatë...

Duhen ndarë një herë e mirë kamikazët nga gazetarët!

Nga Mira Kazhani Mbrëmë e gjithë Tirana përfundoi në panik në rrugë për shkak se në dy portale Syri.net dhe Shekulli u dha një lajm...

Një ditë për të kujtuar teta Mirën, që thoshte gjithmonë llafin...

Nga Mira Kazhani  Mira quhet një grua që e kam fiksim fëmijërie. Ishte bibliotekarja e qytetit, beqare, tek të 30-at, pak e bëshme dhe fjalëhidhur....

Olti Curri mbështet kolegen dhe iu kthehet komentuesve

Para disa ditësh, gazetarja e njohur Mira Kazhani u përfshi në një aksident rrugor, në autostradën Tiranë-Durrës. Aksidenti solli shumë reagime në opinionin publik,...