09:02 - 16 Tetor, 2019

Etiketim: minoritet

Mero Baze: Vangjel Dule nuk përfaqëson minoritetin, por Agimin e Artë

I ftuar në emisionin "Të Paekspozuarit" gazetari dhe analisti Mero Baze, ka folur në lidhje me varrimin e Konstantinos Kacifas dhe thirrjet raciste që...

Pas presionit nga PE, Shqipëria i shton bullgarët si pakicë kombëtare

Komisioni i Ligjeve ka miratuar ditën e mërkurë, ligjin e ri “për mbrojtjen e pakicave kombëtare”, në të cilin ka përcaktuar se minoritetet në...