02:40 - 20 Janar, 2020

Etiketim: minishengen

Pse injorohet mbështetja e SHBA dhe BE për Mini-Shengenin?

Përpjekja për ta shpjeguar Mini-Shengenin secili për hall të vet Nga Mero Baze Në debatin tashmë të lodhshëm rreth nismës rajonale të Mini-Shengenit, gjithë kundërshtarët e...

Samiti/ Rama flet sërish për Kosovën: Nuk do ta lejoj...

Gjatë samitit e tretë për Ballkanin Perëndimor, kryeministri i vendit, Edi Rama ka folur për refuzimin e ftesës nga Kosova për të marrë pjesë...

Në samitin e Minishengenit Ballkanik edhe presidenti i Malit të Zi:...

Në samitin e tretë të Minishengenit Ballkanik në Tiranë mori pjesë edhe presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviç. Gjatë fjalës së tij, Gjukanoviç...

Minishengeni Ballkanik/ Kurti: Rama duhej të priste formimin e qeverisë së...

Takimin trepalësh të liderëve të Ballkanit Perëndimor në Ohër, kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje e quan të nxituar. Sipas Albin Kurti, Shqipëria zyrtare është dashur të...