02:38 - 17 Korrik, 2019

Etiketim: Meta

Presidenti Meta, ka një propozim për librat e verës

Kreu i shtetit, Ilir Meta ka takuar profesorin Isuf Kalo. Këtë takim e ka treguar vetë presidenti, përmes një fotoje në rrjete sociale. Në postimin...

Komisioni nis hetimin e presidentit Ilir Meta

Nis mbledhja e Komisionit Hetimor, për shkarkimin e Presidentit, Ilir Meta. Komisioni Hetimor, drejtohet nga deputeti socialist, Ulsi Manja. Komisioni do të kontrollojë ligjshmërinë...

Skënder Gjinushi i përgjigjet Metës: Vazhdon të nxjerrë dekrete nul

Skënder Gjinushi i është përgjigjur presidentit Ilir Meta,  i cili refuzoi emërimin e tij në krye të Akademisë së Shkencës. Në një prononcim për gazeta...

Meta refuzon emërimin e Skënder Gjinushit në krye të ASH, ja...

Presidenti  i vendit, Ilir Meta ka refuzuar emërimin e Skënder Gjinushit në krye të Akademisë së Shkencave. Sipas Metës, procesi zgjedhor në ASH kishte...

Meta kujton masakrën e Srebrenicës, jep mesazhin e veçantë

Presidenti i vendit, Ilir Meta ka kujtuar sot, 24-vjetorin e masakrës së Srebrenicës, më të madhes në Evropë. Meta shkruan se, është koha jo...

Meta takon presidentin e Maqedonisë së Veriut: Sot, një muaj nga...

Presidenti i vendit, Ilir Meta ka takuar presidentin e Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski. Përmes një postimi në Facebook, Meta shprehet se, të dyja...

Deputeti i PD: Pas Metës, e ka radhën Rama

I ftuar në emisionin "Dritare me Rudinën", në News 24, deputeti i PD-së, në Parlament, Halit Valteri tha se, pas presidentit, Ilir Meta, e...

Shkarkimi i Metës/ Deputeti Shameti: Ja kur del raporti!

Deputeti i PS-së, Adnor Shameti, i ftuar në emisionin “Dritare me Rudinën”  foli për ngritjen e Komisionit Hetimor, i cili ka për qëllim hetimin...

Deputeti i pavarur: Do ta votoja shkarkimin, për çdokënd që shkel...

Në emisionin "Dritare me Rudinën", në News 24, flitet për vendimin e PS-së, për të shkarkuar presidentin e vendit, Ilir Meta, si dhe ngritjen...

Akuzat e presidentit për komplot, reagon fondacioni “Soros”: Meta na ka...

Fondacioni Shoqëria e Hapur apo siç njihet ndryshe fondacioni “Soros” ka reaguar pas akuzave të hedhura në adresë të themeluesit të tij, miliarderit George...

Shkarkimi i Metës/ Ja anëtarët e komisionit që do të jenë...

Kuvendi ka votuar ngritjen e komisionit hetimor për shkarkimin e Presidentit, Ilir Meta. Nga 111 deputetë prezentë, ngritja e komisionit hetimor u votua me 102...

Kujtim Gjuzi: Ja arsyet pse duhet shkarkuar presidenti Meta!

Gjatë fjalës së tij, në foltoren e Kuvendit, deputeti konservator, Kujtim Gjuzi ka listuar arsyet se përse duhet të shkarkohet kreu i shtetit, Ilir...

Rama: Presidenti jo vetëm që ka luajtur me zjarrin, por derdhi...

Kryeministri i vendit, Edi Rama ka sulmuar presidentin e shtetit, Ilir Meta gjatë fjalës së tij në Kuvend. Rama ka ironizuar Metën, duke thënë...

Rama thirrje Metës: Ndërprit çdo sulm ndaj SHBA dhe BE!

Gjatë fjalës në foltoren e Kuvendit, kryeministri i vendit, Edi Rama i ka bërë thirrje presidentit, Ilir Meta të reflektojë. Kreu i qeverisë gjithashtu...

Meta poston videon duke notuar: Më mirë në det, se në...

Kreu i shtetit, Ilir Meta ka postuar një video në rrjete socialse, ku shfaqet teksa noton në det. Ndërkohë, përbri videos, Meta shkruan: "MOTTO OF...