18:28 - 12 Dhjetor, 2019

Etiketim: mesuese

Mësuesja bën gjestin prekës: Adopton fëmijën me sindromën Daun pasi i...

Një mësuese në Massachusetts dhe familja e saj kanë bërë një gjest të rrallë ndaj një adoleshenti me sindromën Daun, duke e bërë atë...

Kjo mësuese u kërkoi nxënësve të shkruanin në mënyrë anonime se...

Një mësuese me 22 vjet përvojë, Karen Loewe, e cila punon me klasat e shtata dhe të teta, vendosi të ndihmojë nxënësit që të...

Si mbetën pa shkollë 70 maturantë, sepse mësuesja ngatërroi të dhënat

Rreth 70 maturantë të shkollës së Mesme të Bashkuar “Sali Halili” në Rrajcë të Përrenjasit nuk kanë mundur të rezultojnë fitues në asnjë nga...

Video/ Rama: Nuk u punësua pas studimeve, ja si e gjeti...

Sot kryeministri Edi Rama, përmes një postimi në Facebook, tregon historinë e Florina Shehut, një vajzë nga Peshkopia, e cila pas përfundimit të studimeve...

Video/ “Ku*kë, do të të mbys!” Mësuesja dhunon fizikisht nxënësit e...

Emisioni “Stop” ka sjellë rastin e  një mësueseje që jep mësim në shkollën 9-vjeçare “Bajram Curri” në qytetin e Kukësit, për të cilët thonë...

Fati tragjik i mësueses nga Korça, që fitoi betejën me kancerin,...

Familjarë, miq, kolegë e nxënës, i kanë dhënë lamtumirën e fundit mësueses, Luiza Dule, e cila humbi jetën në një aksident tragjik, një ditë...

Rama: Mësuesja kundërshtare, nuk la gjë pa bërë që të mos...

Ditën e sotme, kryeministri i vendit, Edi Rama ka zhvilluar një takim me mësues të zgjedhur nga portali “Mësues për Shqipërinë”. Rama gjatë fjalës së...

Historia e trishtë e një nëne: Si ma vrau kanabisi djalin

Një mësuese e dalë në pension ka vendosur të bëjë një tur nëpër shkollat britanike, me qëllim ndërgjegjësimin e të rinjve për rrezikun e...

Heroina shndërron mësuesen, nga një vajzë të ëmbël në…

Megan Sloan u arrestua pasi varësia e saj u bë aq  e keqe sa oficerët gjetën shiringa plot me heroina në çantën e saj,...