22:48 - 21 Maj, 2019

Etiketim: mero Baze

Një shoqëri, që ka kult dhunën

Nga Mero Baze Nuk ka receta kundër masakrave të tilla si ajo e Selenicës. Një psikopat i fiksuar mund të vrasë njësoj dhe në SHBA,...

Liçencat Perëndimore për gardhe në Ballkan!

Nga Mero Baze Kur isha si gazetar në Konferencën e Rambujesë në shkurt 1999, për dy javë rresht dilte gjithnjë një shqiptar, i afërt me...

Sindromi i të tredhurëve, që bëjnë si të fortë

Nga Mero Baze Në mungesë të fuqisë politike dhe ideve për të qenë një alternativë, në PD shfaqen gjithnjë disa zara të cilët lënë gjithnjë...

Tre dramat që i bëjnë mirë Reformës në Drejtësi

Nga Mero Baze Ka tre zhvillime dramatike në Reformën në Drejtësi që kanë krijuar një gjendje alarmi kryesisht tek ata që nuk besonin se Reforma...

Kundër Vettingut të thjeshtëzuar tek pasuritë!

Nga Mero Baze Procesi i Vettingut i cili po nxjerr nga sistemi një numur të konsiderueshëm gjyqtarësh dhe prokurorësh, është i bazuar mbi tre elementë themelorë,...

Misteri i degradimit të Lulzim Bashës në vulgaritet

Nga Mero Baze Lulzim Basha po shfaq një anë të panjohur të tij më parë, shthurjen e gjuhës në ligjërimin publik. Ka filluar të përdorë...

Lista që na përsërit ambasadori Lu dhe rasti Kokëdhima

Nga Mero Baze Koço Kokëdhima i është përgjigjur me një fletërrufe publike ambasadorit të SHBA në Tiranë, për shkak të asaj që ai e ka...

Berisha si një qen besnik i Bashës

Nga Mero Baze Sali Berisha ka dalë sot publikisht për të shuar çdo dyshim se është në dispozicion qoftë dhe si truprojë për Lulzim Bashën,...

Rasti Bregu, diferenca mes asaj që zgjedh Europa dhe asaj që...

Nga Mero Baze Majlinda Bregu do të jetë prej vitit 2019, sekretare e Përgjithshme e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal në nismën e Europës Juglindore. Ky...

Paratë e Soros-it dhe gënjeshtrat rreth Soros-it

Nga Mero Baze Nuk është skandal që Lulzim Basha, gruaja e tij, Jamarbër Malltezi, Argita, apo të tjerë në PD, janë financuar nga Fondacioni “Soros”....

Arrestimi i gylenistëve/ Hashim Thaçi sulmon analistët shqiptarë: Kanë djegur ...

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi në një konferencë për media ditën e sotme ka folur rreth arrestimit e më pas depërtimit të 6 shtetasve...

Vetëvrasja e një Republike që lindi nga genocidi politik

Nga Mero Baze Republika e Kosovës ka bërë një akt vetëvrasje, duke u përfshirë në përndjekjen politike të një shteti autoritar, që persekuton kundërshtarët politik,...

Rruga e Kombit ka diskriminuar shqiptarët e Shqipërisë, jo të Kosovës

Nga Mero Baze Reagimet ndaj vendosjes së pagesës në autostradën Rrëshen- Kalimash brenda vendit, duket se reflektojnë më shumë ndarjet politike, se sa problemet reale...

Korrekt vetëm me Gjuriçin!

Nga Mero Baze Policia e Kosovës arrestoi dhe më pas dëboi nga Kosova shefin e Zyrës për Kosovën në qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriç. Spektakli...

Mero Baze, gazetari që nuk njihni!

Të gjithë e njohin Mero Bazen si gazetarin e fjalës së hidhur, që e ka shndërruar editorialin e çdo darke në një nga më...