11:32 - 23 Korrik, 2019

Etiketim: meme

Ditëlindja e Ramës dhe situata në vend, rrjeti shpërthen në meme

Për shkak të situatës politike në vend, llogaritë e memeve në rrjete sociale kanë përdorur figurta politike shqiptare, duke i kthyer në meme dhe...

Foto/ Trump thirrje shqiptarëve mos shkojnë në zgjedhje. Plas rrjeti nga...

Në një kohë që jemi në prag zgjedhjesh dhe vendi gulçon nga protestat, nuk kanë munguar as memet në rrjete sociale. Faqet më të...

Përgjime, akullore dhe meme, shpërthen rrjeti nga talljet për Dakon me...

Përgjimet e publikuara nga gazeta gjermane Bild dhe situate e krijuar nga këto përgjime kanë furnizuar rrjetet sociale me ide për meme duke bërë...

Foto/Nga akullorja, tek ‘filmat’e Spiropalit dhe përgjimet, plas gallata e memeve...

Përgjimet e sotme të publikuara nga gazeta gjermane Bilda kanë shkaktuar një lumë kritikash, akuzash e kundërakuzash nga politikanët e të gjitha kaheve, po...

Foto/ Letra e Ramës, Skënder Gjinushi dhe Nard Ndoka ‘pushtojnë’ rrjetin...

Dita e sotme ka qenë e mbushur me ngjarje politike të cilat kanë dhënë material për faqet satirike që krijojnë meme, të cilat bëhen...

Foto/ Dha dorëheqjen, rrjeti shpërthen në meme ndaj Theresa May

Theresa May njoftoi këtë të premte se më 7 qershor do të japë dorëheqje nga posti i kryeministres. Fjalimi i Theresa May nxiti reagime...

Foto/ Arrestimi i Klevis Balliut, shpërthen rrjeti nga memet

Arrestimi i Klevis Balliut dhe tentativa e tij për të dalë nga furgoni i policisë i kanë dhënë material faqeve ne Facebook dhe Instagram...

Foto/ Melania Trump kthehet në meme, në 49-vjetorin e lindjes!

Të premten, Zonja e Parë e SHBA-së, Melania Trump festoi 49-vjetorin e lindjes. Në ditën e lindjes, urime të shumta ka marrë Melania. Edhe...

Foto/ Dikur dhe sot? Memet më qesharake që janë bërë me...

Nuk e di për ju, por unë po e pres mirë periudhën e plakjes. Nuk ke shumë punë, me shumë kohë të lirë, një...

Shikoni memet më qesharake, për grabitjen në Rinas!

Grabitja spektakolare në Rinas, pasditen e djeshme, ka shkaktuar reagime të mëdha në mbarë opinionin publik. Pas grabitjes së 10 milionë eurove, llogaritë e...

Foto/ Humbja me Turqinë, rrjeti shpërthen në meme ndaj Panuçit

Mbrëmjen e së premtes është zhvilluar ndeshja Shqipëri-Turqi, ku vendi ynë humbi 0:2 ndaj turqve. Pas ndeshjes rrjeti ka shpërthyer në meme ndaj Kristian Panuçit,...

Foto/ “O Edi droga po vjen cunami. Jam Sali Berisha unë!”,...

Opozita zhvillon protestë para Kryeministrisë. Ndërkohë, vendimet e politikës shqiptare, protesta e opozitës, dhe politikanët në përgjithësi janë vendosur në shënjestër të memve. Në fotogalerinë...

Foto/ “Do ta ul energjinë elektrike me 300 lekë për litër”,...

Në premtimin e parë elektoral, Lulzim Basha tha se, kur ai të vijë në pushtet do ta ulte çmimin e energjisë elektrike me 300...

Foto/ Rrjeti tallet me Ramën: Jam ministri i Jashtëm, kryeministri është...

Pas refuzimit të emërimit të Gent Cakajt në krye të Ministrisë së Jashtme, kryeministri, Edi Rama iu vetëpropozua Metës, për këtë post. Kundrejt këtij...

Foto/ Politikë dhe humor, shihni memet më pikante të fundvitit!

Edhe këtë fundvit nuk ka munguar humori  me politikanët në rrjete sociale. Janë vënë sërish në shënjestër bëmat më të rëndësishme të politikanëve, të...