06:39 - 22 Nentor, 2019

Etiketim: Meksikë

Foto/ Një skelet njeriu shfaqet në mes të rrugës, në Meksikë!

Një skelet gjigant është shfaqur në një rrugë, në lagjen Tlahuac të Meksikës. Skulptura është vendosur në rrugën e qytetit përpara festimeve të Ditës së...

Foto/ Arrestohet djali i bosit të drogës në Meksikë, banda e...

Policia ka arrestuar ditën e sotme, djalin e bosit të  drogës në Meksikë, Ovidio Guzman Lopez. Por ndërkohë banda e babait të tij Joaquin i...

Bota e nëndheshme sekrete e qytetit të Meksikës!

E fshehur metra poshtë kryeqytetit modern, një seri tempujsh, pallatesh dhe artefaktesh misterioze nga një mbretëri antike po dalin në sipërfaqe. Nga Susannah Rigg 14...

Nuk ndërtoi rrugën e premtuar për fermerët, kryetari i komunës tërhiqet...

Jorge Luis Escandón Hernández, një kryetar komune në Meksikë, u kishte premtuar femreve që do t’u ndërtonte rruëgën e fshtatit në një nga takimet...

Vdes këngëtari legjendar meksikan

Muzika meksikane është në zi. Legjenda e muzikës popullore meksikane, Jose Jose, i njohur edhe si "Prince of Song", ka vdekur në moshën 71-vjeçare,...

E pabesueshme, 3 metra akull në mes të një vere përvëluese,...

Qyteti i Guadalajaras ishte duke shijuar një verë të nxehtë deri në momentin kur moti solli një surprizë tepër tronditëse por edhe freskuese. Qyteti meksikan...

Trump: Do rritet tarifa e importit, nëse Meksika nuk ndal emigrantët

Presidenti i SHBA Donald Trump, ka thënë se nuk do të ketë shumë progres në negociatat me Meksikën, për të shmangur tarifat e tij...

Trump njofton tarifat për mallrat e Meksikës

Presidenti i SHBA-ve Donald Trump, ka njoftuar për tarifa për të gjithë mallrat që do të vijnë nga Meksika, për të frenuar imigracionin e...

Kufiri i SHBA/  Vdes fëmija i gjashtë emigrant, në paraburgim

Një vajzë 10-vjeçare nga El Salvadir, vdiq në burgun amerikan vitin e shkuar. Ky ishte një rast i paraportuar në media, i cili bëri...

Foto të rënda/ Morgu plot me kufoma, ja pamjet e tmerrshme...

Lufta mes karteleve të drogës në qytetin e Tihuanës në Meksikë kanë shkaktuar 190 viktima, ndërkohë morgu mban vetëm 150 dhe trupa janë ‘stivosur’...

Video/ Arushi gjigant në Meksikë, futet në librin e rekordeve Guinness

Një arush pelushi, më shumë se 65 metra i gjatë, që mori 3 muaj kohë për t’u bërë në Meksikë, u fut në librin...

Shpërthen depoja, vdesin 24 persona

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e djeshme, ku 24 persona kanë mbetur të vdekur, si pasojë e një shpërthimi në një depo...

Vidhet për herë të dytë trofeu i Evropa League, këtë herë në...

Trofeu  i "Evropa League", që ishte pjesë e një turi promocional në Meksikë, është vjedhur teksa ishte në një furgon në Guanajauto. Lajmin për vjedhjen...

Punonjësit vrasin shefen e tyre, arsyeja është e frikshme

Një pronare dyqani në Meksikë, është vrarë nga dy punonjësit e saj. 19-vjeçarja, Jazmin Contreas kishte punësuar dy të rinj, të cilët e kanë...

Vazhdon tmerri në Meksikë/ Tjetër tërmet godet vendin

Nuk ka të ndalur tmerri për meksikanët. Pas tërmetit me magnitudë 7.2 të shkallës rihter, një tjetër tërmet 6.2 shkallë ka goditur vendin ditën...