23:37 - 17 Gusht, 2019

Etiketim: Mat

Basha: PD e vendosur për zgjedhje të parakohshme

Basha në Mat i vendosur për zgjedhje të parakohshme: PD, alternativa e vetme për të qeverisur vendin në interes të qytetarëve, jo oligarkëve Në takimin...

“Gardisti i 21 janarit”, kandidati i PS reagon pas akuzave: Basha...

Në takimin që zhvilloi dy ditw më parë në Burrel me simpatizantë dhe mbështetës të opozitës, Lulzim Basha sulmoi edhe Agron Malajn, kandidatin e...

Të shtëna në Mat, një i plagosur

Një person ka mbetur i plagosur  me armë zjarri në Mat. Ende nuk dihet identiteti i të plagosurit dhe shkaku i kësaj ngjarjeje.   Dyshohet se...

Vrasja në Mat/ Flet bashkëshortja e autorit: Ja pse nuk e...

Bashkëshortja e Kujtim Koxhës, i cili vrau tre persona dhe plagosi një tjetër, do ta mbështesë të shoqin, pavarësisht krimit të rëndë.    E kontaktuar dje...

Masakra në Mat/ Basha thirrje Ramës: Çkyçe gojën, që e përdor...

  Kreu i opozitës, Lulzim Basha ka qenë sot në Mat ku ka vizituar familjarët e viktimave e ngjarjes së një ditë më parë në...

E shkuara e autorit të masakrës, kreu i PS Mat: Kujtimi...

Kujtim Koxha, autori i masakres së Matit, ka qenë person mjaft problematik me të afërmit e tij dhe me banorët e fshatit. Zyrtarë të Komisariatit...

Rita Ora kapet mat me yllin e ‘One Direction’

Së fundmi, Rita Ora dhe Liam Payne janë fotografuar së bashku të përqafuar nga një fanse e tyre. Siç duket çifti ishte i gëzuar,...

Kreshnik Spahiu kapet mat

Kreshnik Spahiu është kthyer në Tiranë. Por para se të dale në publik, po kujdeset për veten. Dritare.net sjell këtë foto të tijën, ku...

Bie në kontakt me korrentin, vdes 35-vjeçari nga Mati

Pasditen e sotme, në qytetin e Matit ka ndodhur një ngjarje e rëndë, ku një 35-vjeçar ka rënë në kontakt me korrentin dhe ka...

Masivi shkëmbor çan murin e banesës, dëmtohet rëndë kryefamiljari

Një ngjarje e rëndë është shënuar mbrëmjen e djeshme, në fshatin Xibër, Mat, ku është shkëputur një masiv shkëmbor duke rënë mbi një banesë. Sipas...

Rama tenton ti marrë letrën e fjalimit kandidatit të PS në...

Kryeministri i vendit Edi Rama ka zhvilluar një takim elektoral në qytetin e Burrelit. Por derisa kandidatja e PS në Mat, Lindita Hasa  mbaronte fjalimin,...

Operacion i madh droge në Mat, policët në kërkim të autorit...

Vijojnë operacionet për parandalimin dhe goditjen e trafikut të lëndëve narkotike. Në Dibër, në operacionin antidrogë të koduar “Liqeni”, janë sekuestruar në Karicë të...

Vrasja në Mat, mësohet identiteti i viktimës

Një vrasje me armë zjarri ka ndodhur në fshatin Rukaj pak minuta më parë. Sipas informacioneve paraprake qe vijne nga vendi i ngjarjes, ngjarja...