19:23 - 17 Nentor, 2019

Etiketim: masa

Vajzat me masë trupore të madhe, s’duhet t’i kenë më këto...

Të shkojnë për të blerë rroba në dyqan dhe të zbulojnë që kanë rroba deri në masën L, ndërkohë që femrat mesatare janë masë...

Si ta kuptoni nëse jeni prekur, ose jo nga kanceri i...

Tetori është muaji i luftës kundër kancerit të gjirit. Ky lloj kanceri është më i përhapuri në botë. Dritare.net sjell për ju një informacion...

Rama prezanton paketën: Ja vendimet e qeverisë, për situatën pas tërmetit!

Kryeministri i vendit, Edi Rama ka prezantuar sot, paketën e vendimeve të qeverisë, për situatën pas tërmetit. Gjatë fjalës së tij, kryeministri u shpreh...

Policia e Shtetit: Ja masat për parandalimin e ngjarjeve kriminale në...

Sot nisi viti i ri shkollor, 2019-2020. Në kuadër të nisjes së shkollës, policia ka ndërmarrë një sërë masash për të parandaluar ngjarjet kriminale,...

Mbrojtja civile/ Rama: Sanksione për çdo subjekt që nuk merr masa...

Gjatë ceremonisë për prezantimin e reformës ligjore, strukturore e organizative për mbrojtjen civile, kryeministri i vendit, Edi Rama deklaroi se, do të shqyrtohet një...

Të dielën zgjedhje, ja masat e policisë për sigurinë e 30...

Rreth 7 mijë efektivë policie pritet të marrin në dorëzim materialet zgjedhore të shtunën në mbrëmje për procesin e 30 qershorit. Është caktuar që jashtë...

Foto/ Tërmeti në Korçë, Spiropali: Ja masat që janë marrë për...

Zëdhënësja e qeverisë, Elisa Spiropali ka reaguar për tërmetet e vazhdueshme që shkundën Korçën, nga dje dhe sot. Ndërsa e preku nga afër situatën, duke...

Protesta e opozitës/ Policia merr masa, ja sa efektivë gjenden para...

Sot Kuvendi mblidhet në seancë, ndërkohë që opozita do të zhvillojë protestë para këtij institucioni. Duke marrë shkas nga protestat e shkuara, ku ka...

Foto/ Ja masat e forta të policisë për protestën e opozitës!

Këtë të shtunë opozita do të zhvillojë protestën para Kryeministrisë. Protesta pritet të nisë në orën 11:00. Nga qytetet e ndryshme janë nisur një...

Tre armë e 9 gëzhoja, ja detajet që çojnë në zbardhjen...

Të tjera detaje zbulohen nga atentati i ndodhur mbrëmë në kryeqytet ku mbeti i vrarë Fabiol Gaxha dhe të plagosur Ervis Martinaj dhe Laert...

Kamëz/ Kryqëzimi i vdekjes, shteti asnjë masë sinjalistike

Ndonëse ka kaluar më shumë se një muaj nga aksidenti tragjik me dy të vdekur, autoritetet ende nuk kanë marrë asnjë masë për vendosjen...

Pallati mbretëror po merr masa kundër babait të Meghan Markle

Meghan Markle dhe Princ Harry nuk po dinë se çfarë të bëjnë me Thomas Markle, babain e Meghanit. Por pallati mbretëror po merr masa ...

Detajet/ Ja pse Gjykata e Apelit liroi Saimir Tahirin!

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, rifiton lirinë pasi Gjykata e Apelit të Krimeve të Rënda shfuqizoi vendimin e Shkallës së Parë për vendosjen e...