15:41 - 20 Korrik, 2019

Etiketim: marredhenie

10 këshilla të thjeshta, që lidhja juaj të zgjasë përgjithmonë

“Bashkë përgjithmonë” është premtimi që çdo çift i jep njëri-tjetrit kur janë në një lidhje dashurie. Por shpesh herë ndodh që marrëdhënie e tyre...

10 zakone të përditshme, që po shkatërrojnë marrëdhënien tuaj

Të jesh në një marrëdhënie harmonike dhe pozitive, është e mrekullueshme. Megjithatë, si të gjithë, ka diçka të gabuar në mes. E kemi fjalën...

5 gabimet më të mëdha që bëjnë vajzat, kur janë në...

Një martesë në SHBA mesatarisht zgjat 8 vjet. Por jo vetëm në SHBA ndodh që martesat ndërpriten as një afati disa vjeçar. Por pse...

Meghan Makle ndërpret përfundimisht marrëdhëniet me të atin

Ndërsa të gjithë janë të interesuar të dinë nëse Meghan Markle lindi apo jo, ajo përgatitet për amësinë dhe po heq largon nga jeta,...

Mësoni disa fakte psikologjike rreth vetes, që s’i keni ditur

Edhe pse psikologjia mund të interpretohet si fushë e psikologjisë dhe e psikologëve, nuk do të thotë që edhe ne nuk mund të interpretojmë...

Përdhunimi i të miturës, çfarë ndodhi në gjyq!

Shtantazhuan vajzën 14-vjeçare me videon intime për t’i kërkuar marrëdhënie seksuale, lihen në burg 7 djemtë e mitur. “Arrest në burg” vendosi Gjykata e Durrësit...

7 sekrete, për të pasur një marrëdhënie të shëndetshme!

Me këtë brez që është i fiksuar pas Instagram-it, Facebook-ut dhe Twitter-it, sekretet janë të vështira për t'u ruajtur. Veçanërisht në një marrëdhënie. Ne...

Meghan Markle: Do komunikoj me babanë , kur ai të mos...

Fundjavën që lamë pas, babai i Meghan Markle, Thomas, ka dalë sërish në media dhe ka treguar disa letra që sipas tij, ia ka...

Ja çfarë të bëni, nëse dikush që i besonit, ju zhgënjen!

A jeni zhgënjyer ndonjëherë nga njerëzit që i besonit? Nëse po, dritare.net do ju tregojë se çfarë duhet të bëni ju, për të vazhduar...

5 llojet e partnerëve, që mund t’ju shkatërrojë jetën

Kur takoni dike, ju mendoni se ai është i përsosur. Por, kur kjo periudhë romantike përfundon, ju arrini të njihni fytyrën e tyre të...

Këto gabime me rrjetet sociale, prishin marrëdhëniet!

Instagram, Facebook, Twitter, Snapchat, LinkedIn , janë mënyra për t’u lidhur me të tjerët në mënyrë të pakufizuar. Ashtu sikurse kemi përfitime prej tyre,...

Kam nevojë për seks, por burri më refuzon

Pyetje Sofit- E dashur Sofi, jam 40 vjeçe dhe kam nevojë për më shumë seks në marrëdhënien time.  Burri im po kalon një periudhë...

Miqësi me përfitime: A mund të kryesh marrëdhënie me një shok...

Nga Zhaklin Lekatari A mund të bësh seks me një shok ose shoqe? Friends with benefits ose sex buddies, i kemi dëgjuar, kemi lexuar, kemi...

Mënyra e mbajtjes së duarve me parterin ka një domethënie për...

Mënyra e mbajtjes së duarve me personin e zemrës, ka një domethënie. Janë psikologët ata që merren me përkthimin e veprimeve  në kuptimin e...

Romy Schneider rrëfen mes lotësh: Nëna ime ka kryer marrëdhënie me...

Një Romy Schneider, që flet nën zë, qan papritur dhe bën një rrëfim të fortë: Ishte e bindur që nëna e saj Magda Schneider,...