07:45 - 15 Shtator, 2019

Etiketim: manastirliu

Hyn në fuqi ligji i ri për masat kundër duhanit/ Manastirliu:...

Ligji i ri “Për mbrojtjen e shëndetit nga produktet e duhanit”, i cili parashikon forcimin e një sërë masash, hyn në fuqi sot, duke sjellë...

Manastirliu mbledh Task-Forcën për mbarëvajtjen e sezonit turistik në Vlorë

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu ka mbledhur Task-Forcën e mbarëvajtjes së sezonit turistik në Vlorë. Takimi u drejtua nga Prefekti i...

Manastirliu: Ja ku do t’i kaloj pushimet verore!

Ndërsa ministrja e Kulturës, Elva Margariti tha se, do t'i bashkohet rivierës shqiptare dhe do t'i nisë pushimet nga Zogaj në Shkodër, deri në...

Ministrja Manastirliu: Pushuesit që duan kujdes shëndetësor të telefonojnë ‘127’

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu tha në Dritare me Rudinën se turistët që duan kujdes shëndetësor në bregdet duhet që të telefojnë numrin 127. “Ministria...

Manastirliu: 28 qendra shëndetësore verore, hapur 24 orë për turistët

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, e ftuar në Dritare me Rudinën tha se, këtë sezon turistik janë hapur 28 qendra shëndetësore që janë në...

Aksion kombëtar për aksesueshmërinë, Manastirliu apel bashkive: Në plan të parë...

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu u ka bërë thirrje të gjithë kandidatëve për kryetar bashkie në zgjedhjet 30 qershorit që në...

Ndryshon ligji i kujdesit shëndetësor, Manastirliu: Auditim klinik spitaleve për trajtimin...

Kuvendi miraton ndryshimet në ligj, akreditimi kusht për mbajtjen e licensës nga institucionet shëndetësore “Auditimi klinik përfshihet për herë të parë në ligjin e kujdesit...

Manastirliu në Lezhë: Këtë vit nis ndërtimi i maternitetit të ri

Ministrja prezanton nëntë mjekët e rinj specialistë që i bashkohen spitalit rajonal Lezhë “Materniteti i ri i Lezhës nis të ndërtohet brenda këtij viti”. Gjatë...

Manastirliu: Dhuna ndaj mjekut, të klasifikohet vepër penale

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka dënuar ashpër dhunën e ushtruar ndaj mjekut infeksionist, G.S në QSUT. Manastirliu shprehet se, ka kërkuar që kanosja...

Manastirliu: 12 paketa shëndetësore falas në spitalet publike dhe private, sa...

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka bërë të ditur shifrat e qytetarëve që kanë përfituar procedurat dhe ndërhyrjet falas për shërbime të kardiologjisë, kardiokirurgjisë,...

Fruthi/ Manastirliu thirrje prindërve: Vaksinoni fëmijët!

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka deklaruar se, vendi nuk është prekur nga ndonjë epidemi, por gripi është në qarkullim me intensitet mesatar. Përsa...

Inspektim në Burrel, Manastirliu: Shëndetësia në gatishmëri për emergjencat

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, ka kryer një inspektim  në qendrën shëndetësore Komsi, në Burrel. Manastirliu tha se ekipet mjekësore janë të...

Manastirliu: Fuqizuam shërbimin e neonatologjisë, me 29 inkubatorë te rinj

Bonusi i bebes po shpërndahet në çdo maternitet në vend, në një sportel unik të gjendjes civile ku mund të regjistrohet menjëherë i porsalinduri”. Deklarata...

Manastirliu: Ja kush do të përfitojë vaksina falas!

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, përmes një statusi në Facebook, ka bërë të ditur se kush do të përfitojë vaksina falas, nga Instituti...

Plagjiaturë në doktoraturë? Manastirliu dhe Prof.Dr Pranvera Lazo rrëzojnë akuzat: Koha...

Sot në media u publikua një pretendim i organizatës “Lëvizja për Universitetin”, ku thuhej se ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, kishte...