05:46 - 20 Tetor, 2019

Etiketim: Makina

Djegia e makinës së Dritan Lelit, konfliti në Radhimë dyshohet si...

  Djegia e qëllimshme e fuoristradës që përdorej nga kryetari i Bashkisë së Vlorës, Dritan Leli, ka shtyrë policinë të përqendrojë hetimet për gjetjen e...

Tare: Tmerr, nuk shkohet më në Syrin e Kaltër, ka 2...

Veprimtari i vjetër i turizmit, Auron Tare i ftuar në emisionin “Arena” në RTV Ora u shpreh se sot në “Syrin në Klatër” situata...

Çudira shqiptare/ Parkon makinën afër shinave, treni nuk kalon dot!

Një person që ka parkuar makinën pranë shinave të trenit në lagjen 13 në Durrës, është bërë shkak për bllokimin e rrugës së plazhit. Treni...

Supermakinat e konfiskuara të djalit të presidentit, dalin në ankand në...

Një koleksion supermakinash të konfiskuara të djalit të presidentit të Guinesë Ekuatoriale dalin në ankand, në Zvicër, informon dritare.net Makinat u konfiskuan nga autoritetet zvicerane...

Të dielën dita pa makina, ja si devijohet trafiku në Tiranë!

Këtë të dielë Tirana do të mbajë “Ditën pa Makina” në kuadër të “Javës Europiane të Lëvizshmërisë”. Gjatë gjithë ditës Bashkia ka planifikuar një sërë...

Një markë makine për çdo shenjë astrologjike

Yjet mund t'iu këshillojnë për jetën e përditshme dhe për marrëdhëniet në çift, por ato gjithashtu mund të ndikojnë edhe në zgjedhjen e makinës. Dashi....

Përplasen tri makina në aksin Fier-Lushnjë, dy të plagosur

Tri makina janë përplasur te kryqëzimi "Pushimi i Shoferit", në aksin Fier-Lushnjë. Dy automjete kanë përfunduar në kanal, ndërsa e treta është larguar nga vendi...

Video/ Digjet kabina e pushuesve dhe disa makina te Gjiri i...

Një zjarr masiv ka përfshirë një kabinë pushuesish dhe disa makina te Gjiri i Lalëzit. Fillimisht zjarri ka rënë në një nga kabinat e...

Katër makina turistësh përplasen në aksin Milot-Rrëshen

Katër makina janë përplasur në aksin Milot-Rrëshen. Mjeti  me drejtues shtetasin F.T., banues në Suedi është përplasur me mjetin me drejtues shtetasin L.Z., banues...

Vrasja në Durrës/ Gjenden dy makina të djegura, ja çfarë kishin...

Një automjet u gjet i djegur pranë Urës së Gjolës në Fushë Krujë dhe  dyshohet se u përdor nga autorët që ekzekutuan 40-vjeçarin në...

Foto/ Përplasen katër makina luksoze, në autostradën Tiranë-Durrës

4 makina luksoze janë përplasur pasditen e kësaj të hëne në aksin Tiranë-Durrës, ku fatmirësisht nuk ka pasur asnjë person të lënduar. Si shkak i...

Rama: Ja efektet pozitive, të udhëzimit të ri për drejtuesit e...

Kryeministri Edi Rama, mëngjesin e sotëm, përmes një postimi në Facebook, ka nxjerrë një videoinformacion, ku tregon efektet pozitive që ka sjellë udhëzimi i...

Përplasen 3 makina në aksin Fier-Lushnjë, vdes 18-vjeçari

Një aksident me pasojë vdekjen e një 18-vjeçari ka ndodhur mesnatën e sotme në aksin Fier-Lushnjë. Tre makina janë përplasur me njëra-tjetrën, duke i...

Sigurimet/ Ndryshon rregulli, si bëhet dëmshpërblimi nga kompanitë

Autoriteti i Mbikëqyrjes Financiare ka ndryshuar rregulloren “Për sigurimin e detyrueshëm  në  sektorin  e  transportit” duke saktësuar mes të tjerave disa elementë që nisin...

Foto/ Tiranë, mjeti merr flakë në ecje e sipër, policia bashkiake...

Një automjet tip ‘Volkswagen’ me targa TR 7686 T u përfshi nga flakët në ecje e sipër në bulevardin "Dëshmorët e Kombit", përballë kryeministrisë...