16:44 - 13 Nentor, 2019

Etiketim: Lungomare

Pezullohet tenderi për fazën e dytë të Lungomares në Vlorë, skualifikohet...

Komisioni i Prokurimit Publik pezulloi tenderin 3.8 milionë euro për fazën e dytë të Lungomares në Vlorë, pasi fondi shqiptar i zhvillimit skualifikoi ofertën...

Vlora ka nevojë edhe për kosha plehrash

Nga Dritan Hila   Para 3 vitesh Vlora ishte një fshat i madh. Të vetmet sheshe ku nuk bije në gropë ishte ai i Pavarësisë dhe...

Foto/ Zgjatimi i Lungomares në Vlorë, nisin prishjet përgjatë shëtitores

Kanë filluar prishet për zgjatimin e Lungomares pranë Ujit të Ftohtë. INUK ka ndërhyrë dhe prishur restorantin që ndodhej përgjatë Lungomares. Shëtitorja përgjatë bregdetit në Vlorë...

Nis faza e dytë e projektit të Lungomares/Rama: Transformim spektakolar

Kryeministri Edi Rama, ditën e sotme e ka kaluar në qytetin e Vlorës, ku inspektoi punimet e fazës së dytë të projektit të Lungomares....

Lirim të hapësirave publike në vijën bregdetare, IKMT nis operacionin në...

  Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka nisur sot aksionin për lirimin e hapësirave publike përgjatë vijës bregdetare të gjithë vendit. Operacioni, ka nisur...

Nga Fieri në Vlorë, ja ku u fotografua kryeministri në orët...

Pas takimit elektoral në Fier, kryeministri i vendit, Edi Rama ka shkuar në Vlorë, ku do të mbajë sot edhe fushatën përmbyllëse për zgjedhjet. Kryeministri...

Foto/ Rama: Ju tregoj një restorant, në Lungomaren e Vlorës!

Kryeministri Edi Rama ka qenë sot në Vlorë, dhe ka drekuar së bashku me ministrat në restorantin “Bujar” në Lungomare. Rama takuar më pas dhe...

Rama: Ja pamjet nga faza e dytë e projektit në Lungomare!

Mëngjesin e sotëm, kryeministri i  vendit, Edi Rama ka përzgjedhur t’i urojë shqiptarëve ‘një ditë të mbarë’ me disa foto nga faza e dytë...

Kryemadhi: Lungomare u kthye në Lungopare, Ramën mund ta rrahin në...

Monika Kryemadhi, Kryetare e LSI-së, deklaroi nga Vlora se Edi Rama po tenton të kapë sistemin e drejtësisë dhe çdo institucion tjetër të shtetit...

Hetohet firma, që bëri projektin e shëtitores në Lungomare, ja akuzat...

Policia e Vlorës ka nisur procedim penal ndaj firmës së ndërtimit, e cila ka realizuar projektin e shëtitores së Lungomares, në Vlorë. Firma akuzohet se...

Britma rrëqethëse e të miturit për shtëpinë që po i prishin...

Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit (IKMT) nisi prishjen e 6 objekteve që preken nga projekti i Lungomares në Vlorë. Por banorët janë kundër...

Foto/ Ja kujt i përket skulptura e vendosur në Lungomaren e...

Përgjatë Lungomares së Vlorës ndodhet një skulpturë shumë e veçantë. Skulptura e quajtur “Peshkatari” është një nga moria e veprave të Thanas Papës. “Fatmiresisht ka...

Foto/ A është bërë Vlora si Karaibet?

Kryeministri Edi Rama ka postuar disa foto nga takimet që ka zhvilluar në Vlorë. Mes tyre janë edhe fotot e Lungomares. Ka komentues që...

Video/ Makinat luksoze përplasen kokë më kokë në Lungomare

Nuk dihet nëse këto makina luksoze udhëtonin me shpejtësi, por siç shihet në videon e siguruar nga BalkanWeb ato janë përplasur kokë më kokë...

Foto/ Pamje fantastike nga Lungomare në Vlorë…

Pavarësisht kritikave të shumta, Lungomare në Vlorë tashmë ka marrë formë dhe i jep një pamje të këndshme qytetit. Me këtë rast, aty organizohen edhe...