06:33 - 24 Korrik, 2019

Etiketim: lulzim basha

Basha nga Tropoja: Objektivi kryesor i PD, largimi i Ramës

Kryetari i opozitës, Lulzim Basha, ndodhet në Tropojë, në një takim me qytetarët. Nga qyteti verior, Basha deklaroi se qëllimi kryesor i aksionit opozitar...

Deputetja e opozitës së re i jep fund beqarisë, në moshën...

Deputetja e opozitës në Parlament, Majlinda Halilaj pritet t'i japë fund beqarisë në moshën 42-vjeçare. Mësohet se Halilaj do të martohet më datën 31 korrik,...

Reagimi për moskonfirmimin e Sakos, Patozi-Bashës: O fol e mba, o...

Reagimit të Lulzim Bashës për moskonfirminin nga Gjykata për kryebashkiaken e Durrësit, Valbona Sakos, i është përgjigjur kreu i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi. Përmes një...

Basha zbulon bisedën me presidentin Meta

Kreu i Partisë Demokratike, pas takimit me Presidentin Meta, ka zhvilluar takim dhe me aleatët e PD-së, në selinë blu. Pas përfundimit të takimit me...

Arben Ristani: Ramën nuk po e rrëzojmë dot me asnjë mënyrë

Ish-sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Arben Ristani duket se nuk ka më përgjigje për pyetjen se; Si do ta rrëzojë PD, kryeministrin Edi...

Nard Ndoka kundërshton Lulzim Bashën

Kreu i Partisë Demorkristiane, aleat i PD,  Nard Ndoka ka reagaur pas dështimit të protestës e cila ishte lajmëruar nga opozita ditën e sotme,...

Basha takon ish-kryeministrin kanadez: Diskutuam për krizën e rëndë politike...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, përmes një postimi në Facebook, shkruan se është takuar në Tiranë me Presidentin e International Democrat Union, Stephen...

Basha: Do t’u rikthejmë njerëzve vendimmarrjen, për një qeveri që punon...

Pas përfundimit të mbledhjes së Kryesisë së PD dhe ish-Grupit Parlamentar, kreu i opozitës Lulzim Basha u shpreh për mediet se vendi ynë po...

Spiropali: Rinumërimi i votave në Lezhë, goditje përfundimtare për Bashën

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, njëkohësisht dhe zëdhënësja e qeverisë ka dalë sot në një deklaratë për mediat, Elisa Spiropali, pas rinumërimit...

Altin Goxhaj: Protestat e opozitës ortek i kontrolluar, ato të studentëve...

Avokati Altin Goxhaj i ftuar në emisionin “Arena” në RTV Ora u shpreh se protestat e opozitës shqiptare janë një ortek i kontrolluar. Altin Goxhaj:...

Erion Kristo: Opozita të ndërrojë strategji, protestat më duken joefikase

Pedagogu Erion Kristo i ftuar në emisionin “Arena” në RTV Ora tha se strategjia e opozitës me protesta për mendimin e tij është joefikase...

Basha pret në zyrë shefen e misionit të OSBE/ODIHR

Një ditë pas protestës se opozitës së bashkuar,  kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha po zhvillon një takim me shefen e misionit të OSBE/ODIHR,...

Protesta e opozitës, Basha bën paralajmërime të forta

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, gjatë fjalës së tij para protestuesve për rrëzimin e Ramës, bëri paralajmërime të forta, për ata që i...

Dy ditë para protestës, Basha në Kavajë dhe Elbasan

Kryedemokrati Lulzim Basha, ditën e sotme ka zhvilluar një takim jo formal me me drejtuesit e Partisë Demokratike, për protestën e radhës, në Kavajë....

Basha: Izolimi ndërkombëtar që po i bëhet qeverisë, ndëshkim për Shqipërinë

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, përmes një postimi në Facebook shkruan se, Shqipëria është i vetmi vend i Ballkanit Perëndimor që nuk përfitoi...