17:55 - 8 Dhjetor, 2019

Etiketim: lule

Ide si trungjet e pemëve t’i përdorni për të mbjellë lule!

Nëse në oborrin e shtëpisë tuaj keni prerë një pemë të vjetër, ju nuk keni pse të shkulni trungun e saj, për ta hedhur....

Dafina Zeqiri publikoi “Lule, lule”, por ju nuk e dini çfarë...

Një ditë më parë, këngëtarja, Dafina Zeqiri dhe Lumi B risollën këngën arbëreshe "Moj e bukura more", në një version dhe titull të ri,...

Emina Çunmulaj, lulja mes luleve

Modelja shqiptare Emina Çunmulaj, është një nga vajzat më simpatike dhe të thjeshta të showbizit shqiptar. Ditën e djeshme, në Instagram, Emina ka postuar një...

Këto janë lulet dhe perimet, që mund të rriten në një...

Lulet e bëjnë shtëpinë tonë një vend më të bukur dhe të këndshëm për syrin. Megjithatë, jo të gjithë njerëzit kanë durim dhe dëshirë...

Ivanka Trump shkëlqen me fustanet me lule, në Holandë!

Ivanka Trump, gjatë vizitës në Holandë, mori vëmendjen e të gjithëve, me fustanet me lule që kishte zgjedhur të vishte. Kur ajo mbërriti në aeroport,...

Këto janë pemët që do ta bëjnë oborrin tuaj një mrekulli!

Ne e dimë që ka shumë njerëz që janë të dashuruar pas kopshteve, bimëve dhe luleve. Njerëzit e fiksuar pas gjelbërimit, gjithmonë janë të...

Ja zonjat mbretërore të veshura me lule!

Vera është pranë, dhe radhën e kanë veshjet e lehta e të bukura. Dritare.net do ju sjell disa foto të mbretërorëve me fustane me lule,...

Merkel: Shumë vajza më shohin si model, por me një lule...

Në një intervistë ekskluzive për gazetaren, Christiane Amanpour, kancelarja gjermane, Angela Merkel tha se, duhet të ketë më shumë ndarje punësh mes burrave dhe...

Ja pse duhet të mbani një lule jasemine në dhomë!

Bimët janë mënyra e duhur për të rritur nivelet e oksigjenit dhe largimin e dyoksidit të karbonit nga shtëpia. Por ka edhe bimë të...

Disa ide fantastike, si të organizoni ballkonin, me lule!

Ajo që i jep kuptimin dhe bukurinë një ballkoni, janë lulet. Lulet gjithmonë janë një dekor i preferuar për shtëpinë, sidomos kur bëhet fjalë...

10 lulet që do e shndërrojnë oborrin tuaj në një mrekulli...

Gjithnjë e më shumë, njerëzit preferojnë që oborret e tyre t'i kthejnë në kopshte të bukura e të lulëzuara. Një kopsht i bukur mund...

Foto/ Lulet që duhet t’i mbani në shtëpi, për të pastruar...

Bimët më të mira për shtëpinë, janë ato që kanë funksione të dyfishta. Dhe të bukura, dhe pastrojnë ajrin. Dritare.net ka sjellë për ju...

Ide si të gjallëroni shtëpinë, me vazot e luleve në dritare!

Vazot e luleve në dritare, janë të pëlqyera nga të gjithë. Nëse jetoni në një apartament dhe nuk keni oborr, lulet në dritare janë...

Shtojini bukurinë luleve, përdorni vazo qelqi

A ju pëlqen bimët dhe ju tashmë keni disa në shtëpi? Ndoshta nuk keni akoma, por ju dëshironi të filloni të rritisi disa? Mos...

Foto/ Do habiteni me format e këtyre luleve!

Të shikosh fotot që dritare.net ka sjellë në galerinë më poshtë, është e vështirë të besosh që nuj janë bërë me fotoshop. Gjithsesi, ata janë...