12:30 - 19 Janar, 2020

Etiketim: luiza gega

Luiza Gega bën histori. E para shqiptare në finalen e botërorit...

Atletja e njohur shqiptare, Luiza Gega, ka shënuar rekordin e radhës, në Kampionatin Botëror të Atletikës, që u mbajt dje në Doha të Katarit....

Luiza Gega shënon rekordin e radhës, fiton vendin e 3 në...

Atletja, Luiza Gega thyen një tjetër rekord kombëtar. Gega mori pjesë në një garë pozitive në  Olimpiashtadion në Berlin. Ajo doli e treta në...

Maratona e Tiranës/ Luiza Gega shpallet fituese në garën e femrave...

Edicioni i tretë i Maratonës së Tiranës përfundoi, dhe para pak minutash u shpallën fituesit në sheshin Nënë Tereza. Në maratonë morën pjesë rreth 2500...

Luiza Gega shumë pranë medaljes, por nuk ia del

Atletja shqiptare Luiza Gega ka shkëlqyer në garat e vrapimit të Kampionatit Evropian të Atletikës. Gega ka arritur të shkojë në finale e këtyre garave,...

Letra e Kodhelit: Luiza Gega rrezikon përjashtimin nga FA

Luiza Gega, atletja e kombëtares shqiptare, njëherësh efektive e Forcave të Armatosura, rrezikon të përjashtohet nga ushtria shqiptare. Thyerja e ligjit të disiplinës ushtarake,...