11:20 - 18 Shtator, 2019

Etiketim: lotaria amerikane

Amerikanët nuk i gënjen dot; Fiton lotarinë, por i zbulojnë diplomën...

Lotaria amerikane është ëndrra e përvitshme e shumë qytetarëve. Edhe për Çlirim Tupin nga fshati Zabzun ishte e tillë derisa u shpall fitues. Por...

Vonesa dhe pyetje për lotarinë amerikane? Ja sqarimet e avokatit!

Vonesat në shqyrtimin e çështjeve nga Shërbimi i Emigracionit dhe i Nënshtetësisë Amerikane (USCIS) kanë arritur tashmë nivele krize. Avokati Kieran Both ju sqaron...

Jeni përzgjedhur për lotarinë amerikane? Ambasada e SHBA ka një lajmërim...

Ambasada e SHBA në Tiranë ka bërë një njoftim për të gjithë shqiptarët që janë përzgjedhur për lotarinë amerikane, të cilët duhet të përgjigjen...

Sot dalin përgjigjet e Lotarisë Amerikane, ja si mund të kontrolloni...

Nëse keni aplikuar për Lotarinë Amerikane, Ambasada e SHBA-ve njofton se sot, duke filluar nga ora 18:00, mund të zbuloni nëse jeni apo jo...

Ambasada Amerikane nxjerr njoftimin e rëndësishëm për aplikantët e Lotarisë Amerikane

Nëpërmjet një njoftimi të nxjerrë në rrjetin social Facebook, Ambasada Amerikane  fton të gjithë ata që kanë aplikuar Lotarinë Amerikane të shikojnë nëse janë...

Je prind kujdestar? Ja çfarë duhet te dish per lotarinë amerikane!

Nga Av. Denisa Daka Shumëkush prej shqiptarëve ka ëndërruar të jetojë në një vend të begatë e shpresëplotë si Amerika; të tjerë kanë jetuar prej...

Ambasada e ShBA jep njoftim të rëndësishëm për lotarinë amerikane

Aplikimet për lotarinë amerikane kanë nisur tashme, dhe do zgjasin deri në datën 6 nëntor. Në një postim në Facebook, Ambasada e SHBA-ve në Tiranë...

Fituesit e Lotarisë Amerikane, ambasada jep informacione të rëndësishme

Ambasada e SHBA në Tiranë jep të tjera informacione të tjera shtesë për të gjithë ata që duan të prekin ëndrrën amerikane. Amerikane. Ambasada sqaron...

Shefi në Bashkinë e Tiranës fiton Lotarinë Amerikane, tregon arsyet e...

Në Shqipëri ndodh që edhe raportin e invaliditetit ta marrësh me mik. Jo vetëm ekonomia, por sidomos korrupsioni e zhvillimi i ngadalshëm e shuajnë...

Trump përsërit thirrjen: Të ndalohet Lotaria Amerikane

Pas shpërthimit të ditës së djeshme në metronë e New Yorkut, Presidenti amerikan ka përsëritur thirrjen e tij që të rishikohet sistemi i emigracionit...

Ambasada e SHBA tregon sekretet për aplikim të suksesshëm të lotarisë

Ambasada Amerikane ka publikuar në facebook, rregullat për të zhvilluar një aplikim të suksesshëm të lotarisë amerikane. “Ndiqni në vizatimin më poshtë recetën time...

Studimi/ Ja sa shqiptarë përfituan nga Lotaria Amerikane nga 1993 deri...

Nga 201 etnitet që kanë të drejtë të aplikojnë për Lotarinë Amerikane, shqiptarët radhiten në vendin e pestë gjatë periudhës 1993-2015, si përfituesit më...

Lotaria amerikane, çfarë do të ndodhë me aplikimet e këtij viti

Pas lajmit se Donald Trump do të ndërpresë lotarinë amerikane, shumë shqiptarë kane ndjerë frikën e ndërprerjes së ëndrrës së tyre në mes. Por,...

E vërteta e mbylljes së lotarisë amerikane, ja çfarë po ndodh...

Një zyrtar i lartë i administratës ka shpjeguar për Zërin e Amerikës, arsyen pse Donald Trump ka kërkuar mbylljen e lotarisë amerikane. Sipas tij,...

Jeni të martuar dhe aplikoni për lotarinë amerikane? Ambasada ka një...

Ambasada e SHBA në vendin tonë përmes një njoftimi për qytetarët ka dhënë edhe disa këshilla për ҫiftet e martuara që aplikojnë për lotarinë...