13:23 - 23 Shtator, 2019

Etiketim: llogora

Llogoraja mbulohet me dëborë, ARRSH apel drejtuesve të mjeteve: Kalimi vetëm...

Një pjesë e mirë e vendit është mbuluar nga dëbora këtë të premte. Ndërkohë Autoriteti Rrugor Shqiptar ka bërë me dije se, dëbora ka mbuluar...

Fotot e rralla të jugut, në plazh shkohej me rrugë kalldrëmi...

Në vitet 1930 për të shkuar në plazhet dhe bukuritë e Jugut, duhet të kalojë nëpër rrugët e kalldrëmit të Llogorasë. Në vitet ’30 nisi...

Goca, nisi plazhi në Dhërmi!

Nga Fjorda Llukmani Siç duket vapa e madhe u bë sebep që unë dhe shumë të tjerë ta fillojmë plazhin javën e parë të prillit....