21:13 - 18 Shkurt, 2020

Etiketim: liste

Shifrat/ Në një dekadë, 318 gazetarë të vrarë në botë

Komiteti për Mbrojtjen e Gazetarëve tha të martën se mosndëshkimi për vrasjen e gazetarëve është edhe më tej, në masë të madhe, normë në...

Mes 22 gangsterëve më të kërkuar në Tiranë, kush është vrasësi...

Sot është ekstraduar nga Greqia 53-vjeçari, Fatos Metushi, i dënuar me 25 vjet burg, për vrasje. 53-vjeçari akuzohet për vrasjen e shtetasit  S. A.,...

Zbardhet lista/ Ja kush janë kandidatët për Këshillin Bashkiak të Tiranës!

Pasi u dorëzua nga Partia Socialiste në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve është zbardhur lista me kandidatët për këshilltarë bashkiakë të Tiranës. Lista zyrtare e...

Lista e fituesve tek Ekonomiku, Filologjiku dhe Gjuhët e Huaja, rreth...

Tri fakultete të Uni- versitetit të Tiranës kanë gati listat e fituesve për vitin e ri akademik, disa ditë përpara afatit zyrtar të shpalljes. Gazeta Panorama ka...

Doni të studioni jashtë? Ja renditja e Shanghait për 100 universitetet...

Rankimi akademik 2018 i universiteteve botërore ARWU, ose i njohur ndryshe si “Rankimi i Shanghait”, është bërë publike dje nga Shanghai Ranking Consultancy. Në...

Rama imiton Ilir Metën me listë në dorë: Du burgun, du...

Kryeministri i vendit Edi Rama gjatë një takimi në Shkodër, ka folur edhe për formimin e koalicionit me LSI dhe ndarjen e pushtetit në...