15:44 - 14 Nentor, 2019

Etiketim: lider

Sulmohet me çekiç lideri i protestave në Hong Kong

Drejtuesi i një prej grupeve më të mëdha pro-demokracisë së Hong Kongut është dërguar në spital pasi u sulmua me çekiç në fytyrë. Fotografitë në...

Sulmohet lideri i protestës së Hong Kongut

Lideri i një prej protestave më të mëdha pro demokratike në Hong Kong ka përfunduar në spital, pas një sulmi të dhunshëm. Mediat raportuan se...

Çipa: Nuk duhet të bëjmë superlativa për udhëheqësit e paprovuar

Analisti Aleksandër Çipa i ftuar në emisionin “Arena” në RTV Ora është shprehur se ndaj udhëheqësve që nuk janë sprovuar në qeverisje nuk duhet...

5 shenja që tregojnë se ju mund të jeni një lider...

Dritare.net ju tregon më poshtë cilësitë që duhet të ketë një lider i mirë. Shikojini dhe zbuloni nëse dhe ju i zotëroni! 1. Ju mund...

Leksione nga Austria, aty ku zgjedhjet nuk e tronditin qytetarinë

Nga Fatjona Mejdini Distrikti i 10-të i Vjenës i ngjan një Ballkani të vogël, ku çdo ditë emigrantët serbë, turq, kroatë, boshnjakë dhe shqiptarë përplasën...

Edit Harxhi: Fajtor për shkatërrimin e PD është kryetari, që s’u...

Ish-zv.ministrja e Punëve të Jashtme, Edit Harxhi, përmes një postimi në Twitter, shkruan se fajtorë i vetëm pse Partia Demokratike u shkatërrua, është kryetari...

Dita e zgjedhjeve: Shenjat astrologjike të liderëve përballë njëra- tjetrës

Ashtu si të gjithë ne edhe liderët tanë kanë shenja të ndryshme astrologjike. Edi Rama për shembull është i shenjës së gaforres, Lulzim Basha ...

Liderët fetarë: Terroristët s’kanë lidhje me fenë, janë frikacakë

Në emisionin, "Dritare me Rudinën", në News 24, u diskutua edhe për terrorizmin. Liderët fetarë, theksuan se ata që marrin një veprim të tillë...

Deputetët e rinj dhe liderët e vjetëruar të opozitës

Nga Nertil Jole Në dritën e zhvillimeve të ditëve të fundit, është lehtësisht e dallueshme që opozita joparlamentare ka kuptuar se vendimi ekstrem për djegien...

Foto/ Papa Françesku puth këmbët e liderëve të Sudanit Jugor

Të enjten, Papa Françesku ka bërë një gjest të rrallë para udhëheqësve të Sudanit Jugor. Papa u ka puthur këmbët dhe u ka kërkuar...

Liderët optimistë kanë këto 3 cilësi, zbulo nëse i ke dhe...

A e keni menduar ndonjëherë përse disa njerëz janë kaq optimiste dhe nuk mendojnë kurrë gjërat negativisht? Përgjigjen jua jep dritare.net. Kjo sepse ata kanë...

10 sekrete për të mos humbur më para

Nëse ju keni shumë borxhe, ju duhet t’i paguani ato, apo jo? Epo këtu ne nuk kemi se çfarë të bëjmë. Ju nuk duhet...

PD vijon të merret me ngjyrën e perdeve

Nga Skënder Minxhozi Lulzim Basha është munduar të bëjë të dielën një makijazh të vështirë politik të vetes dhe të linjës së tij politike, në...

Andi Bushati: Tre mësime nga rishfaqja e Tahirit

Nga Andi Bushati Rikthimi i ish ministrit të brendshëm në sallën e parlamentit shërbeu si një mizanskenë e mirë për të ndriçuar shumë nga ngjarjet...

Ti ke lindur për të drejtuar, ta thotë horoskopi!

Shumë besojnë se të qenët bos apo lider është një aftësi e lindur dhe jo e fituar gjatë jetës. E këtë gjë e mbështet edhe...