19:17 - 23 Janar, 2020

Etiketim: Libi

Merkel takim me Putin për situatën tensionuese në Lindje të Mesme

Kancelarja gjermane Angela Merkel do të zhvillojë sot një takim me Presidentin rus Vladimir Putin, ku do të diksutojnë për tensionet në Lindje të...

Lufta në Libi, shkaku dhe çfarë rrezikojmë!

Ndërkohë që vëmendja e botës është fokusuar në Iran, prej disa muajsh një luftë e përgjakshme po konsumohet në dyert e Evropës. Pas rënies së...

Hila: Franca, legeni i Parisit dhe karafilët e vendit

Analisti dhe moderatori i emisionit “Arena” Dritan Hila ka komentuar edhe një herë vendimin e Francës dhe Emmanuel Macron për t’i thënë “Jo” Shqipërisë...

Kujtim Gjuzi: Ja arsyet pse duhet shkarkuar presidenti Meta!

Gjatë fjalës së tij, në foltoren e Kuvendit, deputeti konservator, Kujtim Gjuzi ka listuar arsyet se përse duhet të shkarkohet kreu i shtetit, Ilir...

Sulm nga ajri, vriten 40 emigrantë në Libi

Të paktën 40 persona janë vrarë nga një sulm ajror që goditi një qendër emigrantësh në Libi. Ndërkohë raportohet se janë plagosur 80 të...

Marinarët mbeten në Libi, autoritet shqiptare bëjnë thirrjen e rëndësishme

Pas mbajtjes peng të 5 marinarëve shqiptarë, në brigjet e Libisë, ka reaguar Drejtoria Detare. Ajo iu bën thirrje pronarëve të anijeve shqiptare të...

Fotografia e fajit

Nga Merkel tek luftërat amerikane, mbi ndërgjegjen e Perëndimit rëndojnë në mënyrë të veçantë disa fotografi. “Në utopinë tonë humanitare askush nuk duhet të...