06:41 - 17 Nentor, 2019

Etiketim: liber

Iva Tiço: Gruaja në shoqërinë shqiptare e ndarë në njëqind copa,...

Nga Jonida Hitoveizi Çdo vajzë apo grua që ka pëlqyer e mezi ka pritur shkrimin e radhës në rubrikën “Blogu i një vajze single apo...

Libri më i shitur i muajve të fundit në Kosovë “Një...

  Një nga librat që ka shënuar mesin e këtij viti në Kosovë për nga publiciteti dhe interesimi i shumtë i lexuesve është padyshim biografia...

Angela Martini: Njerka më trajtonte si Borëbardhën, 10 vjeçe disa burra...

Angela Martini ka rrëfyer disa detaje tejet pikante nga libri i saj "Dashuri, shpresë, dritë, gjatë emisionit “Opinion”, ku ishte e ftuar. Modelja e njohur...

Botohet “Mbreti Zog, pas dyerve të mbyllura”, libri që zbulon luftën...

Studiesi Erald Kapri boton librin e tij të dytë pas “Sekreteve të Luftës”. Këtë herë ai sjell për lexuesin “Mbreti Zog; pas dyerve të...

Belina Budini vjen me “Ndikuesit”, 20 rrëfime të gazetareve e publicistëve...

A vazhdon media të jetë “pushteti i katërt”? A është ajo një superfuqi përballë politikës? Cili është raporti i saj me këtë të fundit?...

Angela Martini vjen për herë të parë si autore e një...

Përgjatë vitit, Angela Martini ka folur shpesh për librin e saj të parë. Në një inervistë për Thrive Global, Angela rrëfeu një histori nga...

Shënim në ditën e fundit të tetorit

Nga Mirela Kumbaro Sa shumë u kënaqa me “qemalsat” që takova në Klubin e Librit të COD - Center For Openness And Dialogueku bashkë me Edmond...

Foto/ Libri gjigant i Fjalorit të Gjuhës Shqipe, vendoset te sheshi...

Libri "Fjalori i Gjuhës Shqipe", po vendoset te sheshi "Skënderbej". Ndërsa poston fotot gjatë montimit të librit gjigant, ministrja e Kulturës, Elva Margariti, shkruan se,...

Libri i ri i Rihanës është një autobiografi për epokën...

"Autobiografi vizuale"e ka quajtur ndryshe Rihana, librin e ri për jetën e saj që do të publikohet në treg së shpejti. Me rreth 1000 foto,...

Grida Duma prezanton librin “Koha për Politikë”

Grida Duma ka prezantuar sot librin e saj “Koha për Politikë”. Gjatë prezantimit ajo është shprehur se “politikë do të thotë të bësh, të...

“Sherri”/ Sylvester Stallone u përpoq ta joshte Princeshë Dianën, por “fitoi”...

Një histori të pabesueshme sjell Elton John në librin e tij që lidhet me Princeshë Dianën dhe dy aktorë shumë të famshëm, Richard Gere...

Jeta e “Blondie”, nga fëmijë i braktisur tek heroina e abuzimi:...

Shumë e njohin si “Blondie”, pasi ajo ishte zëri dhe imazhi i kësaj bande muzikore shumë të njohur, e cila u krijua në vitin...

Rihana frymëzohet nga modelja shqiptare. Ja projekti që do të sjellë...

E njohur ndryshe si Bad Girl (vajza e keqe), Rihana, këtë tetor do të sjellë në treg një projekt të ri. Këtë herë nuk...

Pse nuk mundemi të kuptojmë kosovarët dhe një libër ndryshe nga...

Nga Dritan Hila Haki Morina është një shqiptar i Kosovës i keqtrajtuar që në adoleshencë të tij nga pushtuesit serbë. Me aktivitet që në gjimnaz, është...

Elton John zbulon arsyen e vërtetë të zënkës me princeshë Dianën

Këngëtari i famshëm, Elton John ka bërë publik librin e tij autobiografik, në të cilin tregon marrëdhënien me princeshën Diana, takimin e tyre të...