07:30 - 12 Nentor, 2019

Etiketim: LDK

Dhunëtarët e historisë

Nga Rexhep Qosja Udhëheqja e Lidhjes Demokratike të Kosovës qe shumë vjet e dhunon historinë e Kosovës! Udhëheqja e LDK-së e dhunon historinë e Kosovës duke...

Isa Mustafa: Osmani është ende kandidate për kryeministre!

Kreu i LDK-së në Kosovës, Isa Mustafa, është shprehur në një prononcim për mediet se Vjosa Osmani është ende kandidate për kryeministre, derisa të...

Emri i ndryshimit

Nga Veton Surroi LVV-ja dhe LDK-ja kanë para vetes vetëm një alternativë: ta bëjnë këtë vend normal apo ta lënë kështu si është. 1. Në Kosovë, më...

Vjosa Osmani i thotë Po koalicionit me Albin Kurtin!

Kandidatja e Lidhjes demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani, i ka thënë Po, ftesës së Albin Kurtit për koalicion me Vetëvendosjen. Politikania e dytë më...

Rexhep Qosja: Vetëvendosja dhe LDK të krijojnë koalicion, për luftën kundër...

Akademiku Rexhep Qosja, në një prononcim për Neës 24, ka thënë se Vetëvendosja dhe LDK duhet të kenë një koalicion dhe se Albin Kurti...

Albin Kurti: Nëse s’ka koalicion me LDK, do të shkojmë sërish...

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosja, Albin Kurti, pasi fitoi zgjedhjet në Kosovë, ka deklaruar se nëse partia e tij nuk do të ketë një koalicion...

Vetëvendosja dhe vetëndjerja në pushtet

Nga Mero Baze Euforia e Vetëvendosjes pas renditjes e para në listën e partive me 0,7 për qind më shumë se LDK, ka prodhuar një...

Zgjedhjet në Kosovë/ LDK, PDK e NISMA kërkojnë rinumërim të votave

Teksa ka përfunduar numërimi i të gjitha votave në Kosovë, 2 parti të mëdha dhe një koalicion kanë kërkuar zyrtarisht nga KQZ rinumërim të...

Pse nuk mundemi të kuptojmë kosovarët dhe një libër ndryshe nga...

Nga Dritan Hila Haki Morina është një shqiptar i Kosovës i keqtrajtuar që në adoleshencë të tij nga pushtuesit serbë. Me aktivitet që në gjimnaz, është...

Ja çfarë shkruajnë mediet e huaja për zgjedhjet në Kosovë!

Zgjedhjet e parakohshme në Kosovë, nuk kanë kaluar pa marrë vëmendjen e medieve botërore. BBC, i ka kushtuar një artikull, votimeve që u mbajtën...

Albin Kurti: Nesër do t’i trokas në derë LDK, për qeverinë

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosja, Albin Kurti, kryeson në zgjedhjet e përgjithshme që u mbajtën sot në Kosovë. Në një intervistë për televizionin T7, Kurti...

Vazhdon numërimi në Kosovë, Vetëvendosja kalon LDK-në

Deri tani në Kosovë janë numëruar 355 mijë vota. Sipas të dhënave të publikuara nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, janë numëruar 67% e votace...

Hapen kutitë e para në Kosovë, kryeson LDK e Vjosa Osmanit

Ka nisur procesi i numërimit të votave në Kosovë. Deri tani janë janë numëruar 150 mijë vota. LDK-ja e Vjosa Osmanit kryeson në krahasim...

Oferta e Kurtit që nuk duhej refuzuar, për Kosovën

Nga Isa Myzyraj Lidhja Demokratike e Kosovës ka refuzuar përfundimisht ofertën e Vetëvendosjes që të hyjnë së bashku në zgjedhje, dhe të garojnë nën një...

Një pension për anëtarët e LDK-së

Nga Veton Surroi Tri sugjerime për mbulimin e veteranëve të historisë me skema pensionale 1. Kryeministri i Kosovës, R. Haradinaj, u angazhua këto ditë që për hir...