09:24 - 28 Janar, 2020

Etiketim: Lazarat

Dhunohet biznesmenia në Lazarat, përfundon në spital

Mësohet se një grua ka përfunduar në spital, pasi është dhunuar rëndë nga një person ende i pa paidentifikuar. Shtetasja Lavdije Buzheri nga Kordhoca...

Kultivonin bimë narkotike në Lazarat, policia arreston 5 persona

5 persona, mes tyre dhe dy gra, janë vënë në pranga nga policia e Gjirokastrës, pasi kutivonin bimë narkotike në Lazarat. Gjatë kontrollit në oborret...

Ekstradohet  pas 4 vjetësh vrasësi i efektivit të RENEA

Një prej anëtarëve të grupit kriminal të Lazaratit, që vrau efektivin e RENEA-s, Ibrahim Basha, është ekstraduar nga SHBA. Shtetasi i depërtuar është Ruhan...

Telefonata anonime zbarkon policinë, në Lazarat

Pas një telefonate anonime, policia ka zbarkuar në Lazarat. Mësohet se, një natë më parë, ka pasur një telefonatë anonime në polici, në lidhje...

Reportazh nga Lazarati/ Çfarë po ndodh në fshatin e mëkatit të...

Nga Isa Myzyraj dhe Daniel Muçaku - dritare.net Lazarati, ose fshati i mëkatit, dikur  ishte perandoria e prodhimit të hashashit. Ishte qershori i vitit 2014 kur qindra...

Shpërthim me tritol në një banesë në Lazarat

Një shpërthim me tritol ka tronditur Lazaratin orët e para të mëngjesit të sotëm. Raportohet se rreth orës 02:35 minuta ka ndodhur shpërthimi në shtëpinë...

Vrasja e policit në Lazarat/ Prokuroria kërkon burgime të përjetshme

Prokuroria ka lexuar sot pretencën për grupin që akuzohet se vrau policin, Ibrahim Basha në Lazarat më 24 qershor 2015. Organi i akuzës kërkon...

Deputeti demokrat: Rilindja po hakmerret ndaj Lazaratit

Në një postim në facebook, deputeti demokrat Tritan Shehu ka shkruar se qeveria po hakmerret ndaj Lazaratit, duke lënë urën e Kordhocës në mëshirën...

Rama: Hashashin nuk e solla unë, e gjeta mes jush

Kryeministri Edi Rama i ftuar në #DritaremeRudinën, në Vizion Plus, tha se fjalët që e bëjnë përgjegjës të kanalizimit të vendit, janë pjesë e...

Gazetari pyet për paratë e hashshit: Për çfarë do t’i përdorë...

Gazetari Artan Hoxha pyet Bashën si ish- ministër të Brendshëm, që vizitonte dhe Lazaratin, nëse beson se qeveria teknike lufton hashashin. Sipas tij, sa...